Marzyliście kiedyś, by zamieszkać w wymyślnej budowli zbudowanej z klocków lego? Nic trudnego, amerykańscy architekci postanowili spełnić marzenie z dzieciństwa i stworzyć niezwykły hotel – raj dla dzieci i sentymentalnych dorosłych. Udajcie się z nami w podróż wprost do Carsbad, gdzie powstał hotel żywcem przeniesiony z krainy duńskich klocków!

Jako dzieci wychowane w czasach PRL, często marzyliśmy o tym, by otrzymać w prezencie wytwór duńskiej pomysłowości – najpopularniejsze klocki na świecie. Zbieraliśmy kolejne elementy, aby budować coraz to ciekawsze i bardziej zaawansowane obiekty. Niektórzy architekci przenieśli fascynację klockami do świata dorosłych. Pierwsze budowle z klocków powstały już kilka lat temu.

Nieobce są nam również dodatki i ozdoby z klocków, jak i nawet lego, jako tworzywo ciekawych dzieł sztuki. Przyszedł więc i czas na hotel – po kilkunastu miesiącach, już 5 kwietnia, do obiektu postawionego przed główną bramą kalifornijskiego Legolandu, zaczną się zjeżdżać pierwsi goście.

Hotel zbudowany jest ze 137 tysięcy klocków Lego. Pierwszy jego element, przykuwający uwagę, to wieża zegarowa, z której spogląda na nas z góry, zielone smoczysko. Z klocków, a raczej ich dobrze odwzorowanych kopii, zbudowany jest nie tylko budynek, ale i poszczególne elementy wewnątrz.

Hotel wyposażony będzie w restaurację, basen oraz wieczorny klub, w którym rodzice będą mogli odpocząć wraz ze swoimi dziećmi. Nocnych szaleństw więc tam za wiele nie będzie, ale magia obiektu z pewnością zrekompensuje ich brak. Zwłaszcza, że nic tak nie odpręża jak drink wypity przy barze z ukochanych klocków, czy posiłek zjedzony na specjalnej zastawie. Nie wspominając o ciekawych meblach i innych elementach wyposażenia.

Budynek składa się z dwóch pięter, w których do dyspozycji gości ma być aż 250 pokoi. Ich wystrój nawiązywać będzie do motywów znanych nam dobrze z Lego. Będzie więc i kraina piratów, i zaczarowane królestwo, nie zabraknie również komnat dla miłośników przygód.

Będą tam mogli nawet poszukiwać ukrytych skarbów. Każdy z gości będzie miał oczywiście w czasie swojego pobytu, do dyspozycji ulubione klocki i możliwość specjalnego zwiedzania Legolandu w niedostępnych dla innych godzinach.

Pokoje dostępne będą w wersji podstawowej oraz premium (z większą ilością i ciekawszą wersją wyposażenia oraz specjalnymi upominkami dla małych i dużych gości). Podróżując po hotelu, na swojej drodze, fani spotkają ludziki z klocków, wielkości człowieka. W restauracji będą to nawet kucharz i kelner, uruchamiający zjawiskową machinę pyszności.

Właściciele hotelu zadbali o najmniejsze szczegóły, aby zapewnić gościom odrobinę magii i zapomnienia od codzienności. Projekt kosztował aż 50 mln USD. Cena, to dla trzyosobowej rodziny, w zależności od wybranego pokoju, za noc (plus jedna noc obecnie gratis) 414 do 514 funtów, w wersji premium z widokiem. Nawet jeśli nie będzie to na naszą kieszeń, wystarczy szybka pożyczka na wyjazd i pobyt w hotelu jest na wyciągnięcie ręki. Marzenia są podobno bezcenne ;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here