Chcesz stać się bogaty? W samolocie siadaj w rzędzie nr 6. Tak radzi azjatycka linia lotnicza Jetstar, która jako pierwsza opracowała badania nad lotniczym Feng shui.

Feng shui JetstarDla uczczenia Chińskiego Nowego Roku, Jeststar Asia zaprosiły do współpracy mistrza feng shui, Davida Tong’a. Dokonał on analizy przepływu energii w 17 samolotach typu Airbus 320. W efekcie powstał mini-poradnik, gdzie dokładnie usiąść, by osiągnąć szczęście i sukces w życiu.

Na stronie Fengshui.jetstar.com, dowiemy się, który rząd w samolocie powinniśmy wybrać dla osiągnięcia różnego typu korzyści. Wystarczy wpisać imię, wskazać płeć oraz datę urodzenia, a następnie wybrać dziedzinę życia (finanse, zdrowie, kariera, miłość lub przyjaźń).

Na podstawie naszego znaku zodiaku w chińskim horoskopie (np. szczura), na stronie wyświetlają nam się numery rzędów, które powinniśmy zająć. A także tzw. „szczęśliwy kierunek”, którego wizytę powinniśmy rozważyć.

Dla przykładu, osoby spod znaku szczura, chcące powiększyć swój majątek, powinny zająć siedzenia w rzędach o numerze 3, 4, 13, 14, 23, 24. Jak twierdzi linia lotnicza, każde zestawienie jest przygotowywane indywidualnie dla każdego pasażera.

A jeśli chodzi o godziny podróży, to dla szczęścia w życiu powinniśmy latać między 5 a 7 rano.

A czy to działa?

Feng shui to starożytna praktyka planowania w celu osiągnięcia zgodności ze środowiskiem naturalnym. Zakłada ona wiarę w przepływ energii w otoczeniu, ale to od ciebie zależy, czy uda ci się ujarzmić jej pozytywny, dobry wymiar.

Współcześnie feng shui to nadal ważny element w biznesie. Wiele firm w Azji wciąż konsultuje swoje działania z mistrzami feng shui.

Nie chcemy nikomu odbierać wiary, ale działania linii lotniczej to zwykły chwyt marketingowy, który polega na wytworzeniu w głowie odbiorcy pozornej, dodatkowej korzyści

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here