Select your Top Menu from wp menus
Lotniska w sieci. Są powody do wstydu [RANKING]

Lotniska w sieci. Są powody do wstydu [RANKING]

Sprawdziliśmy, jak na rok przed Euro prezentują się polskie lotniska w internecie. Stworzony przez nas ranking obnaża całą prawdę o ich e-wizytówkach i działaniach w sieci. Które lotnisko ma dziś największe powody do wstydu, a które powinno stanowić przykład dla innych?

Po spektakularnym sukcesie i niespodziewanej popularności naszego rankingu 10 największych absurdów kolejowych 2010 roku pora na kolejny. Tym razem przyjrzeliśmy się uważnie, jak wyglądają internetowe strony polskich lotnisk oraz w jaki sposób prowadzą one działania w serwisach społecznościowych.

Kryteria oceny

O tym, czy dane lotnisko w ogóle zostanie uwzględnione w naszym rankingu, decydował jeden ważny czynnik: obecność przynajmniej jednego taniego lub tradycyjnego przewoźnika. W ten sposób naszą listę zapełniło 10 portów lotniczych w całej Polsce.

Długo wahaliśmy się, czy wziąć pod uwagę lotnisko Zielona Góra-Babimost. Ostatecznie wykluczyliśmy ten port, jednak trochę z innego powodu. Przeglądając stronę internetową lotniska w Zielonej Górze aż nie chce się wierzyć, że nie przechodziła ona poważnych zmian od 2005 roku. Właściwie to nie powinniśmy się dziwić, że internetowy twór wygląda jak opuszczony zamek, w którym straszą postacie z zaświatów. Wszak w Babimoście nie wylądował i nie wyleciał ani jeden pasażer taniej lub tradycyjnej linii lotniczej od listopada zeszłego roku.

Cały wizerunek w sieci pozostałych portów oceniliśmy w trzech kategoriach. Stronom internetowym przyznaliśmy punkty za układ graficzny i funkcjonalność, a także za treść. W trzeciej kategorii wzięliśmy pod lupę to, w jaki sposób porty prowadzą internetową komunikację (newsletter, kanał RSS, blogi, działania w serwisach społecznościowych, e-biuletyny). W każdej kategorii można było zdobyć maksymalnie 10 punktów, razem więc 30. Kto został zwycięzcą, a kto wypadł poniżej oczekiwań?

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

About The Author

Related posts

Dodaj komentarz

16 komentarzy do "Lotniska w sieci. Są powody do wstydu [RANKING]"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
andres
Gość
andres
6 lat 4 miesięcy temu

To co oglądamy na Okęciu to jest po prostu żenada, miałem okazję obejrzeć sobie międzynarodowy port lotniczy w Keflaviku na Islandii (zwłaszcza że otrzymał międzynarodową nagrodę dla najbardziej przyjaznego podróżnym lotniska za rok 2009. Ludzie ten port jest niewielki, ale tam nikt nie wozi podróżnych autobusami w strugach deszczu, tam jest 36 rękawow i nie ma o czymś takim mowy. I co zadziwiające: jest piękny i ma tylko 2 kondygnacje – parter i piętro, ale jakie są fotele i widoki dla oczekujących – po prostu cudo. Okęcie to jest skrajna nedza

Przemysław Przybylski
Gość
Przemysław Przybylski
6 lat 5 miesięcy temu

Witam. Dziękuje za interesujące podsumowanie. Biorę sobie do serca wszystkie uwagi i z pokorą je przeanalizuje. Uprzejmie informuje, ze pracujemy nad kolejnymi wersjami jezykowymi naszej strony m.in. wietnamską. Z newslettera zrezygnowalismy świadomie uznając, ze jest to narzędzie nieefektywne, z ktorego nie chcą korzystać nasi klienci. Rss jest słuszna podpowiedzia, chętnie z niej skorzystamy.

Pozdrawiam

Przemysław Przybylski
Rzecznik Lotniska Chopina w Warszawie

inny Paweł
Gość
inny Paweł
6 lat 5 miesięcy temu

@ Hanna Surma

Jestem zaskoczony, pozytywnie, szybkością reakcji z EPPO. Tak trzymać, i życzę potrojenia, co najmniej, ilości PAXów 🙂

Hanna Surma
Gość
6 lat 5 miesięcy temu
Witam serdecznie! Jako rzecznik prasowy Portu Lotniczego Poznań-Ławica z zainteresowaniem przeanalizowałam stworzony przez portal Travel Advisor ranking stron internetowych polskich lotnisk. Jego dokładność i wnikliwość naprawdę robi duże wrażenie. W ramach komentarza, moją intencją nie jest odnoszenie się do wrażeń, jakie odnośnie strony www Ławicy opisali oceniający. Faktem jest, że obecna strona działa od roku 2006, wykorzystując stworzone wówczas rozwiązania. Dlatego też wkrótce zostanie całkowicie zmieniona. Nowa wersja zostanie oparta o obecnie stosowane rozwiązania oraz o zupełnie nowy projekt graficzny. Cel jej stworzenia to spełnienie oczekiwań dzisiejszego internauty i pasażera. Podjęto już stosowne kroki i wkrótce zaprezentujemy witrynę, która –… Czytaj więcej »
Paweł
Gość
Paweł
6 lat 5 miesięcy temu

Czyli Katowice ocenialiście po tym co jest a Warszawę po tym co chcielibyście żeby było. A powiedzcie co w takim razie miało by być, żeby uzyskało dobre noty – to chyba sobie określiliście przed oceną.

wpDiscuz