Lato to czas odpoczynku i relaksu z dala od problemów dnia codziennego. Większość z nas z utęsknieniem czeka na dwa tygodnie niczym nieprzerwanego sielskiego robienia tego, na co tylko ma się ochotę. Przed wyjazdem jednak warto pomyśleć o zabezpieczeniu wypoczynku i wykupieniu polisy wakacyjnej. Dzięki niej zarówno Ty, jak i Twoja rodzina będziecie mogli bez żadnych zmartwień rzucić się w wir letniej przygody. Dzisiaj opowiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia podróżnego.

Zakres pomocy poza zagranicami Polski

Pamiętaj o tym, że polisa polisie nierówna. Oznacza to, że nie ma jednego z góry ustalonego zakresu ubezpieczenia. Przy wyborze zwróć uwagę, by w warunkach umowy były opisane sytuacje, w których uzyskasz finansowanie. Najważniejsze to wizyty lekarskie, badania specjalistyczne (RTG, tomografia), leczenie stomatologiczne oraz zabiegi ambulatoryjne. Warto to wiedzieć, by podczas choroby za granicą nie zetknąć się z przykrą niespodzianką.

Transport medyczny

Jest to bardzo często bagatelizowana kwestia. Dobra polisa wakacyjna powinna pokrywać nie tylko koszty leczenia, ale również transportu do placówki medycznej gotowej Ci pomóc. Jeśli nie będziesz mógł wrócić samodzielnie do kraju, ubezpieczyciel również powinien Ci pomóc i zagwarantować transport dostosowany do stanu Twojego zdrowia.

NNW

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że wypadki zdarzają niemal wszędzie. Właśnie dlatego warto ubezpieczyć się na okoliczność nagłego pogorszenia się Twojego stanu zdrowia. W takiej sytuacji ubezpieczyciel powinien wypłacić Ci odszkodowanie oraz świadczenie, którego wysokość jest zależna od stopnia uszczerbku na zdrowiu. Zastanów się również nad ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej.

Ubezpieczenie bagażu na czas podróży

Kradzież, zagubienie, opóźnienia to wszystko może spotkać Cię podczas podróży. Jeśli Twoje bagaże zaginęły i zostałeś na lotnisku jedynie z portfelem w kieszeni, to Twoje ubezpieczenie podróżne powinno pokrywać koszty zakupu niezbędnych rzeczy (w tym nowych walizek i toreb). Zwróć szczególną uwagę na kwotę ubezpieczenia bagażu. Wszystko znajdziesz w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia).

Zwrot kosztów w przypadku rezygnacji

W życiu nie zawsze wszystko jest tak, jak byśmy tego chcieli. Czasami jesteśmy zmuszeni zrezygnować z wymarzonych wakacji lub wrócić z nich nieco wcześniej. W takiej sytuacji dobra polisa wakacyjna powinna oferować zwrot kosztów. Oczywiście musisz udowodnić, że zmiana planów jest spowodowana wydarzeniami, na które nie miałeś wpływu.

Podsumowanie:

  • Wykup polisę PRZED wyjazdem.

  • Przeczytaj dokładnie OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia).

  • Zwróć uwagę na poszczególne elementy Twojego ubezpieczenia podróżnego.

  • Rozszerz polisę o NNW.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here