Łódzka paleta hoteli jest na tyle uboga, że podjęcie decyzji o wyborze obiektu noclegowego przysparza kłopotów. Aby ułatwić Wam to zadanie, osobiście gościliśmy w jednym z łódzkich hoteli, by następnie zaprezentować nasze wrażenia i recenzję w cyklu Tried & Tested.

Pierwsze wrażenia

Zewnętrzna fasada budynku nie wyróżnia się niczym szczególnym. Ot prosta, czerwona, lekko zaokrąglona bryła. Jednak tuż po przekroczeniu progu, naszym oczom ukazuje się czyste, stonowane kolorystycznie i przytulne otoczenie. Po lewej stronie umieszczono część recepcyjną, w głębi lobby z windami, a po prawej stronie restaurację o zachęcającej nazwie „Ogień”. Aż trudno uwierzyć, że ten obiekt ma trzy gwiazdki, bowiem na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie hotelu o wyższym standardzie.

Co ciekawe, łódzki Qubus otrzymał w 2008 roku nagrodę dla najbardziej bezpiecznego hotelu w Łodzi, wygrywając w konkursie organizowanym przez włodarzy miasta. Można więc bez cienia wątpliwości powiedzieć, że poczucie bezpieczeństwa w tym obiekcie nie jest tu niczym zakłócone. Gwarantują to nowoczesne systemy przeciwpożarowe oraz system nadciśnieniowego oddymiania dróg ewakuacyjnych. Elektroniczne zamki działają bez zarzutu.

Qubus Hotel Łódź – lokalizacja

Lepszego położenia w Łodzi wymarzyć sobie nie można. Hotel wyrasta tuż przy skrzyżowaniu dużych traktów komunikacyjnych: alei Mickiewicza i ulicy Żeromskiego. To ścisłe centrum miasta, skąd wszędzie jest blisko. Znana ulica Piotrkowska, Atlas Arena, Międzynarodowe Targi Łódzkie czy oba dworce kolejowe są w zasięgu 5-10 minutowego spaceru.

Podróżując samochodem możemy być spokojni o miejsca parkingowe. Na tyłach hotelu znajduje się ich kilkadziesiąt pod stałym dozorem.

Wyposażenie pokoi

Qubus Hotel Łódź dysponuje łącznie 78 pokojami dla 125 osób. Nie ma zatem żadnego problemu, jeśli będziemy szukać miejsc noclegowych dla dużej, zorganizowanej grupy.

W każdym pokoju możemy liczyć na wygodne łóżka, biurko, indywidualnie sterowaną klimatyzacją, telewizor LCD, telewizję satelitarną, radio i telefon. W niektórych znajdziemy dodatkowo panele komputerowe z łatwym dostępem do internetu, sejfy i mini-bary. Ogromnym autem hotelu jest wliczony w cenę szerokopasmowy dostęp do internetu. Do wyboru: przez Wi-Fi lub przez podłączenia kabla w pokoju.

Wystrój pokoi nie budzi większych zastrzeżeń. Czystość, schludny design, możliwość kompletnego zaciemnienia pokoju zasłonami, sprawnie działająca klimatyzacja sprawiają, że nasz pobyt zaliczamy do jak najbardziej komfortowych. Choć hotel położony jest w samym centrum, to wewnątrz nie da się tego odczuć, co jest niezwykle ważne po męczącym dniu. A to wszystko za sprawą bardzo dobrego wyciszenia. Łazienki są przestronne, w przytulnych kolorach, wyposażone w prysznic, suszarkę i zestaw ręczników.

Zaplecze biznesowe

Hotel dysponuje jedną, nowoczesną oraz klimatyzowaną salą konferencyjną. Powierzchnia ok. 40 m² pozwala na organizację spotkań do ok. 40 osób. Seminarium, konferencja czy szkolenia wymagają odpowiedniej oprawy, sprzętu oraz funkcjonalnych rozwiązań. W łódzkim Qubusie nie powinniśmy się o to martwić. Profesjonalny system nagłośnienia, ekrany, rzutnik pisma, projektor multimedialny, telewizor LCD, DVD, tablica, flipchart oraz dostęp do Internetu jest do dyspozycji gości.

Gastronomia

Przyznajemy otwarcie: podczas naszego pobytu nie mieliśmy okazji próbować kulinarnych propozycji z karty menu. W restauracji „Ogień”, mogącej pomieścić 45 osób, serwują zarówno dania kuchni międzynarodowej, jak i tradycyjnej polskiej. Śniadania zjemy już od godz. 7 w ciągu tygodnia, zaś w weekendy i święta dla śpiochów poranne posiłki serwowane są do godz. 11.

Ocena końcowa

Oferta łódzkiego Qubus Hotel  charakteryzuje się z pewnością bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Świetna lokalizacja, wygodne pokoje i darmowy internet, to niewątpliwie największe atuty tego obiektu. Na uwagę zasługuje również specjalna oferta Save&Stay. Dzięki niej, rezerwując na minimum trzy dni przed naszym przyjazdem, obniżamy nasze koszty pobytu o ponad połowę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here