Powerbag - bagaż, który ma moc
Powerbag, foto: YouTube

Bagaż, który może naładować twój sprzęt elektroniczny? Na to czekali chyba wszyscy bardzo mobilni podróżnicy. Bo cóż innego może nas uratować, kiedy z dala od gniazdek elektronicznych telefon, laptop czy aparat „umierają” przy niskim poziomie naładowania baterii?

Bagaż, który może naładować nasz sprzęt to jeden z najnowszych, innowacyjnych wynalazków podróżniczych. Zabieramy ze sobą coraz więcej urządzeń zasilanych przez akumulatory, które wymagają dostarczania prądu. Stajemy się coraz bardziej mobilni i trudno wyobrazić sobie dostęp do komórki lub laptopa w pracy lub podróży. Dlatego specjaliści z Travel Goods Association przewidują wzrost popytu na produkty, które w niekonwencjonalny sposób pozyskują energię dla naszych gadżetów.

Firmy, takie jak Voltaic Systems czy Eco Traveler, oferują zasilane baterią słoneczną torby, plecaki i teczki. Możemy w nich naładować telefon komórkowy, laptop, aparat czy tablet. Są popularne wśród rowerzystów, turystów pieszych i mają jedną, bardzo ważną zaletę: czerpią energię z odnawialnych źródeł.

Odnawialnym źródłem energii zasilane są także specjalne walizki na kółkach. Przetwarzają one energię kinetyczną powstałą w wyniku ruchu kółek. Ciągnąc walizkę po ziemi możemy jednocześnie ładować zupełnie za darmo swój sprzęt. Oprócz funkcjonalności zaletą takich walizek jest ich oryginalny design.

Dla osób, które spędzają czas głownie w pomieszczeniach i nie mogą liczyć na zasilanie dzięki energii słonecznej jest inna propozycja. Powerbag to rozwiązanie, dzięki któremu niezależnie od miejsca możemy naładować swój sprzęt. Podłączamy torbę od laptopa czy tabletu do gniazdka, a ona przechowuje energię w specjalnie wbudowanym akumulatorze. Przy pomocy powerbagu możemy ładować do czterech urządzeń mobilnych na raz. A po podłączeniu do źródła prądu powerbag, najpierw dostarcza energię do podłączonych urządzeń mobilnych, a dopiero potem do swojego akumulatora.

Możliwości jakie stwarzają powerbagi mogą być zachętą do zabierania w podróż większej ilości sprzętu. By pomóc strudzonym podróżnym firma Live Luggage wymyśliła oryginalną walizkę. Ich wynalazek nie naładuje naszego sprzętu, ale pomoże nam przy zbyt ciężkim bagażu. Wspomagane koła pokonają każdy krawężnik, schody czy wzniesienia. Automatycznie podnoszą się, by pokonać przeszkodę.

Dzięki nowym wynalazkom podróżowanie staje się coraz bardziej komfortowe i łatwiejsze. Projektanci podążają z duchem czasu i wymogami współczesnego społeczeństwa. Nie musimy już rozstawać się ze swoim ulubionym tabletem czy telefonem komórkowym choćby na chwilę.

1 KOMENTARZ

  1. Absolutnie super pomysł, widziałem podobną wersje jeszcze z baterią słoneczną na klapie, ale nawet bez to świetny pomysł, gdzie to mozna w Polsce kupić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here