Kontrole na lotnisku zazwyczaj przebiegają standardowo. Zwraca się uwagę na zawartość naszych kieszeni, ale nikt nie przeszukuje zawartości naszych włosów. Są jednak wyjątki. Fryzjerce w USA pracownicy TSA przeszukali jej budzące podziw bujne afro.

Nietypową kontrolę na lotnisku Hartsfield-Jackson International Airport w Atlancie, przeżyła fryzjerka Isis Brantley. Po przejściu pozytywnie przez urządzenie skanujące została zatrzymana przez pracownika ochrony z powodu swojej bujnej fryzury. Pracownik zwrócił na nią powszechną uwagę, krzycząc do niej, aby się zatrzymała już po przejściu kontroli: „Zatrzymaj się, kobieto z włosami, tak, Ty!”.

Dwóch kontrolerów TSA, poinformowało ją, że nie pójdzie dalej, dopóki nie sprawdzą jej włosów pod kątem obecności materiałów wybuchowych. Po wyrażeniu na to badanie zgody, pracownik publicznie zbadał jej włosy, nie proponując przejścia do strefy prywatnej. Dla fryzjerki takie buszowanie w jej włosach okazało się być tak traumatycznym przeżyciem, że doprowadziło ją prawie do łez. Poczuła się zdezorientowana oraz upokorzona, nie omieszkała informacją podzielić się również z mediami. Finalnie kobieta złożyła też skargę do przełożonego TSA w Hartsfield-Jackson, który przeprosił ją za zachowanie swoich podwładnych. Brantley nosi afro już od 20 lat i przy tym bardzo dużo podróżuje po Stanach, twierdzi, że pierwszy raz poddano ją takiej upokarzającej kontroli.

Pracownicy lotniska wyjaśniają, że TSA mają prawo kontrolować odzież, nakrycia głowy oraz włosy, jeśli zaistnieje podejrzenie ukrycia tam zakazanych przedmiotów. Jednocześnie twierdzą, że to Isis Brantley nie chciała poddać się od początku kontroli i opuściła punkt kontrolny przed zakończeniem badania.

Co by nie mówić, żadna kobieta nie lubi mieć zepsutej fryzury, nawet jeśli to dla dobra innych pasażerów samolotu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here