bilety lotnicze Dreamliner

Pierwszy samolot typu Boeing 787 Dreamliner trafił już do japońskich linii lotniczych ANA. Przewoźnik rozpocznie wkrótce regularne, komercyjne loty z tą maszyną. Na dziewiczy rejs Dreamlinerem można nabyć już pierwsze bilety.

Linie lotnicze ANA wystawiły kilka dni temu pierwsze bilety na słynnym portalu aukcyjnym eBay. Cena wywoławcza: 1 826 australijskich dolarów (ok. 5570 zł). Taką kwotę trzeba było posiadać już na starcie, by wziąć udział w licytacji pakietu, bowiem oprócz biletów zwycięzca mógł liczyć na pobyt w luksusowym hotelu Kowloon Shangri-La w Hong Kongu.

Jedno z historycznych miejsc w klasie biznes wylicytowano za łączną kwotę ponad 32 tys. australijskich dolarów (ponad 103 tys. zł). Najnowsza maszyna amerykańskiego producenta zabierze zwycięzcę aukcji na pokład już za dwa tygodnie, bo 26 października. Trwający 3,5 godziny, pierwszy komercyjny lot Dreamlinerem odbędzie się na trasie z tokijskiego lotniska Narita do Hong Kongu.

Cały dochód z aukcji zostanie przekazany na rzecz japońskiej instytucji, zajmującej się ochroną środowiska.

Boeing 787 Dreamliner stał się w ostatnim czasie jednym z najsłynniejszych samolotów świata. Nie tylko ze względu na liczne opóźnienia w dostawie, ale także dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów kompozytowych do jego budowy. Waga maszyny w przeliczeniu na pasażera ma być mniejsza od konkurencyjnego Airbusa A380 o 10%. Dzięki temu zużycie paliwa ma być niższe o 11% od swojego największego rywala. Niższe koszty nie oznaczają jednak, że przewoźnik będzie oferował relatywnie tańsze bilety lotnicze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here