W jednym z centrów handlowych w Pradze otwarto całkiem niedawno 23-metrową wieżę. Dzięki niej możemy przekonać się na własnej skórze, co czuje spadochroniarz podczas skoku z samolotu.

Atrakcja znajduje się w nowo otwartym centrum handlowym Letňany. Służy nie tylko profesjonalnym skoczkom spadochronowym do ćwiczeń, ale będąc bardzo bezpieczną, przyciąga także rzesze turystów. Okazja nie lada, bo któż nie chciałby spróbować skoku ze spadochronem, ale ma lekkie obawy? Tu możemy poczuć ruch powietrza dokładnie tak, jak dzieje się to podczas prawdziwego skoku z samolotu. W ogromnej rurze wieje z prędkością 270 km/h. To absolutnie wystarcza, by unieść się i poruszać jak na dużej wysokości nad ziemią.

– To jedyna przeszklona komora na świecie, w której można poczuć się jak prawdziwy skoczek spadochronowy – zachwala Skydive Arena Tomáš, koordynator całego projektu. W szklanym pomieszczeniu o promieniu 4,3 m oraz wysokości 14 m można znaleźć się na dwa sposoby. Albo wejść z przez niczym niewyróżniające się drzwi, albo wpaść do komory z samego szczytu 23-metrowej wieży. Ten drugi sposób najwierniej oddaje uczucie prawdziwego skoku ze spadochronem.

– Najlepiej, jeśli wejdziemy do komory z 2-3 znajomymi. W ten sposób możemy wykonać nawet kilkuosobowe układy choreograficzne. Zabawa jest wówczas jeszcze lepsza – radzi nam Tomáš.

Ze Skydive Arena skorzystać może każdy w wieku od 6 do 100 lat pod warunkiem, że nie warzy więcej niż 130 kg i nie ma problemów zdrowotnych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bowiem pomysłodawcy projektu przygotowali kilka programów.

Indoor skydiving nie jest szeroko znany, dlatego profesjonalna ekipa udziela krótkiego szkolenia przed wejściem do komory. Nie potrzeba jednak żadnych specjalnych zdolności czy umiejętności sportowych. Wystarczy odrobina odwagi i chęć poddania się sile wiatru, która bezwiednie unosi nasze ciało.

Trzyminutowa frajda to wydatek 1500 czeskich koron (ok. 250 zł). Bardziej opłacalne są np. grupowe lub rodzinne pakiety. Dziewięciominutowe unoszenie dla 3 członków rodziny to koszt 4350 CZK (ok. 710 zł.). W cenie mamy oczywiście zapewniony instruktaż oraz specjalistyczny sprzęt i kombinezony. Na pierwszym materiale zobaczycie układy choreograficzne profesjonalnych skoczków, a na drugim bardziej amatorskie poczynania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here