Kiedy po wybuchu wulkanu na Islandii, chmura z pyłem uziemiła miliony podróżujących, linie lotnicze przeżywały prawdziwe oblężenie swoich telefonicznych centrów obsługi klientów. Na połączenie z konsultantem czekać można było wieczność. Większość zdesperowanych podróżnych próbowało uzyskać informacje z przekazów telewizyjnych i internetowych. KLM poszło dalej i wykorzystało Facebook i Twiter jako platformę nie tylko do zwykłego kontaktu, ale także jako centrum obsługi pasażerów. Można było wówczas dokonać zmiany w swojej rezerwacji lub uzyskać inne potrzebne nam informacje.

Najwięksi przewoźnicy wykorzystują serwisy społecznościowe do budowania więzi i relacji z klientami. Tym razem na pomysł stworzenia własnych, spersonalizowanych przewieszek do bagażu (tzw. bag tag, czyli identyfikator z danymi właściciela bagażu) wpadł KLM. Na swojej stronie na Facebooku uruchomiona została specjalna aplikacja, dzięki której możemy w kilku krokach stworzyć swój własny bag tag. Jak do tej pory cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Czy niedługo na lotniskach zobaczymy też inne przewieszki na bagaż z Facebooka? Chyba nie prędko, gdyż pozostałe linie lotnicze będą za pewne chciały wymyślić coś zupełnie innego, oryginalnego. Wszak kopiowanie pomysłów może konkurencji nie wyjść na dobre.

Przewieszkę można wykonać na stronie przewoźnika na Facebooku, która znajduje się pod adresem: http://facebook.com/KLM w zakładce „Free Tags”. Życzymy miłej zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here