Wycieczka rowerowa to idealny pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu w ciepły letni dzień. Jeżeli połączymy ją z rejsem luksusowym promem, na pokładzie którego przygotowano moc atrakcji, można mieć gwarancję świetnej przygody, która pozostanie w pamięci na długo. Perspektywa turystycznego rejsu do Szwecji, z możliwością uczestnictwa w wycieczce rowerowej na wybranej trasie, z pewnością brzmi zachęcająco, dlatego poniżej można znaleźć szczegóły dotyczące tej atrakcyjnej eskapady.

Moc atrakcji

Rowerowy Potop to wycieczka zorganizowana przez firmę Stena Line, przy współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym, obejmująca rejs promem do Szwecji oraz wycieczkę rowerową na wybranym przez siebie odcinku. Podczas rejsu istnieje możliwość świetniej zabawy na dyskotece lub odpoczynku w wygodnej kabinie, dzięki czemu wycieczka jest odpowiednim wyborem zarówno dla grupy studentów spragnionych tanecznego szaleństwa, jak i dla rodzin z dziećmi, które chcą wypocząć przed dniem pełnym przygód. Wyprawa obejmuje dwie noce, przeznaczone na przeprawę przez Bałtyk (do Szwecji oraz z powrotem), a także cały dzień poświęcony na wycieczkę rowerowym szlakiem. Prom wypływa z Gdyni i dociera do malowniczej miejscowości Karlskrona, położonej aż na trzydziestu trzech wyspach oraz słynącej m.in. Portu Marynarki Wojennej, wpisanego na listę UNESCO. Wystarczy wziąć ze sobą rower oraz wybrać dogodny termin wycieczki, by móc cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami.

Trasy rowerowe

W programie wycieczki przewidziano sześć tras rowerowych o różnej długości (od 35 do nawet 125 km), prowadzących  przez wiele malowniczych miejsc. Najkrótsza trasa uwzględnia zwiedzanie zabytków miasta, a ze względu na niewielki stopnień trudności, jest idealna dla rodzin z dziećmiSzlak żółty z kolei, prowadzi przez malownicze lasy i pojezierza, a także piękne zakątki szwedzkiej prowincji. Jej długość to około 60 km, z czego połowa to drogi asfaltowe. Istnieje także możliwość wydłużenia wycieczki o dodatkowe 16 km, co umożliwia zwiedzanie zabytków miasta. Trasa niebieska biegnie przez urokliwe wyspy archipelagu szkierowego i jest idealnym wyborem dla miłośników zabytków. Ci, którzy wybiorą ten szlak będą mogli zobaczyć m.in. takie miejsca jak cmentarzysko wikingów, średniowieczny kościół Nättraby oraz twierdzę Västra Hästholmen. Kolejny szlak rowerowego potopu – zielony, liczy 75 km i przemierza przez trzy wyspy: Senoren – Sturkö – Tjurkö. Mosty nad morskimi cieśninami, kamieniołom oraz twierdza Kungsholmen to przykładowe atrakcje, których należy się spodziewać na tej właśnie trasie. Szlak czerwony jest przeznaczony dla tych, którzy cieszą się nienaganną kondycją fizyczną, gdyż łączy odcinek liczący 90 km. Trasa przebiega przez okolice miasteczka Ronneby i pozwala zobaczyć piękne zabytki architektury średniowiecznej. Trasa różowa jest najdłuższą i jednocześnie najbardziej wymagającą trasą o długości 125 km. Przemierza ona przez półwysep i wymaga dość szybkiego tempa jazdy, dlatego jest przeznaczona głównie dla zagorzałych fanów kolarstwa. Szlak przebiega przez takie miejscowości jak: Torhamn, Kristianopel oraz Brömsebro. Dzięki takiej różnorodności, każdy znajdzie coś dla siebie: zarówno rodziny z dziećmi, jak i fani długodystansowych wypraw.

O nic nie musisz się martwić

Podczas wyprawy rowerowej można liczyć na pomoc pilota wycieczki, który nadzoruje jej przebieg. Ponadto organizator zapewnia ubezpieczenietransport roweru, a także pamiątkową koszulkę. W cenę rejsu, poza dwoma noclegami w komfortowych kabinach z łazienką, wliczono także liczne atrakcje oraz śniadanie. Połączenie sportu oraz zwiedzania, a także możliwość poznania wielu ciekawych ludzi sprawia, że rowerowy potop i rejs turystyczny są świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Krótka lecz intensywnie spędzona wycieczka pozwala się świetnie zrelaksować, bez konieczności brania długiego urlopu w pracy. Jeżeli lubisz rowerowe przejażdżki, masz ochotę odbyć niezapomniany rejs wycieczkowym promem, a dodatkowo zwiedzić urokliwe zakątki skandynawskiego wybrzeża, zajrzyj na: https://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/rowerowy-potop i zapoznaj się terminami wyprawy, ceną, warunkami płatności oraz regulaminem. Na stronie można także znaleźć informacje dotyczące atrakcyjnych zniżek, które można uzyskać w bardzo prosty sposób.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here