Luksusowy samochód czy ogromna rezydencja nie robi już na nikim wielkiego wrażenia. Jak więc najlepiej pokazać innym zasobność swojego portfela? Kupić sobie wyspę. To najnowsza moda wśród najbardziej rozpoznawalnych nazwisk na świecie. Zobacz 10 właścicieli najdroższych wysp na świecie.

10. Eddie Murphy – Rooster Cay Island, Bahamy

Zaczynamy od znanego wszystkim aktora, Eddiego Murphy. Ponad 4 lata temu wszedł on w posiadanie niewielkiej wyspy na Bahamach. Na jej zakup wyłożył wówczas 15 mln dolarów. Dziś wartość wyspy szacowana jest na 75 mln dolarów. Jak widać, kupno wyspy to także świetna inwestycja. Rooster Cay Island położona jest blisko Nassau, co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną. Wyspa służy aktorowi i jego najbliższej wybrance życia jako swoista enklawa spokoju, gdzie nie docierają flesze aparatów i wścibscy paparazzi.

9. Mel Gibson – Mago Island

Odtwórca głównych ról w Walecznym Sercu oraz w Zabójczej także jest właścicielem wcale nie małego skrawka ziemi na oceanie. Mel Gibson również wyłożył na samym początku z kieszeni 15 mln dolarów. Wyspa na archipelagu Fidżi ma powierzchnię 2160 hektarów i jest jedną z największych, będących prywatną własnością. Co ciekawe, mieszkają na niej ludzie, a sam aktor nie zamierza ingerować w naturalne otoczenie wyspy. Jej obecna wartość opiewa na 600 mln dolarów.

8. Nicolas Cage – Leaf Cay

Aktor, reżyser i producent filmowy w jednym. Zaangażowanie w ponad 60 filmach przyniosło mu niebotyczne zyski. I dlatego właśnie stać go było na kupno Leaf Cay na Bahamach. Warta jest ona dziś 180 mln dolarów. Położona jest w sąsiedztwie innej prywatnej wyspy, należącej z kolei do przyjaciela Nicolasa, Johnnego Deepa. Na Leaf Cay wyrasta 19 budynków, włączając w to hotele. Znalazło się też miejsce na niewielkie lądowisko dla małych samolotów, strzeżoną przystań oraz kilka prywatnych plaż. Widać więc, że wyspa służy Nicolasowi jako źródło dodatkowych zysków. Co ciekawe, aktor stawia na ekologiczne rozwiązania. Wyspa zasilana jest wyłącznie energią słoneczną.

7.Shakira – Bonds Cay Island

Kolejna gwiazda i kolejna wyspa na Bahamach. Tym razem mowa o jednej z najpopularniejszych piosenkarek muzyki pop. Shakira też ma swoją wyspę, choć jest tylko jej współwłaścicielką. Bonds Cay Island kupiła wraz piosenkarzem Pink Floyd, Rogerem Watersem oraz z Alejandro Sanzem, hiszpańskim piosenkarzem, kompozytorem i autorem tekstów. Wyspa ma charakter typowo komercyjny. Wymieniona trójka zbija kasę na ulokowanych na Bonds Cay butikowych hotelach, prywatnych plażach, luksusowych domkach, galeriach obrazów i 18 polach golfowych. 280 hektarów tej ziemi wycenianych jest obecnie na 140 milionów dolarów.

6.Bill Gates – Grand Bogue Caye

Któż nie zna twórcy popularnych „okien”. On też może pochwalić się prywatnym skrawkiem ziemi na oceanie. I to nie byle jakim. Jego Grand Bogue Caye wyceniana jest na bagatela 56 bilionów dolarów i co najważniejsze jest największą wyspą w Belize. To niewielkie państewko leży tuż przy południowej granicy Meksyku, nad Morzem Karaibskim. Wyspa wygląda jak z bajki. Emanuje paletą kolorów od brzegu po lasy w głębi terenu. Posiada wyśmienite warunki do łowienia ryb słonowodnych.

5. Roman Abramowicz – Abramovich Caribbean Island

O wyspie rosyjskiego oligarchy, który mocno inwestuje w kluby piłkarskie, nie wiemy niestety zbyt wiele. Leży ona na Karaibach i nosi imię swojego właściciela. Została kupiona od hinduskiego miliardera za ponad 90 mln dolarów. Na 28-hektarowej wyspie Abramowicz wybudował korty tenisowe, gigantyczne baseny i wiele innych luksusowych rzeczy, o których istnieniu wie garstka osób.

4. Leonardo DiCaprio – Blacadore Cay

Słynnego Leo także stać na prywatną wyspę. Jej powierzchnia wynosi 42 hektary i leży na archipelagu wysp Bahama. DiCaprio musiał wyłożyć za nią przysłowiowe kieszonkowe – 1,75 mln dolarów. Aktor stawia na ekologiczne rozwiązania. Wyspa zasilana jest dzięki energii słonecznej.

3. Johny Depp – Little Halls Pond Cay

Choćby ze względu na rolę w Piratach z Karaibów, Johnemu nie wypadałoby nie mieć własnej wyspy. W wartą 200 mln dolarów wyspę nie zamierza zbytnio ingerować. Ma ona być przykładem wykorzystania ekologicznych rozwiązań. Energia pochodzi wyłącznie ze słonecznych paneli.

2. David Copperfield – Musha Cay Island

To wcale nie iluzja. Prawdziwemu magikowi należy się prawdziwie magiczna wyspa za astronomiczną kwotę 150 milionów dolarów. Musha Cay to tak naprawdę jedna większa wyspa i trzy malutkie. Łącznie na 280 hektarach jest wszystko to, co potrzebują największe sławy tego świata. Gdyby ktoś jednak chciał posmakować życia na prywatnej wyspie Copperfielda, ma na to oczywiście szanse. Wystarczy 33 tys. dolarów. Tyle właśnie kosztuje jedna noc w luksusowej rezydencji, którą można nająć od iluzjonisty. Ciekawe, czy właśnie tam David przygotowuje w ukryciu swoje najbardziej spektakularne triki.

1. Sir Richard Branson

Właściciel Virgin Group, holdingu przygotowującego pierwsze turystyczne loty w kosmos, posiada najdroższą prywatną wyspę na świecie. Cena? 4,2 bilionów dolarów. Dla porównania wydatki z budżetu naszego państwa w 2011 roku to ok. 313,5 mld złotych. Richard Branson wybrał sobie jedną z wysp otoczonych rafą koralową na archipelagu Wysp Dziewiczych. Aby zamieszkać na wyspie przez jeden dzień, wystarczy „jedyne” 53 tys. dolarów. Do dyspozycji gości non-stop jest 60-osobowy personel, gotowy obsłużyć jednocześnie 24 gości. Jak łatwo policzyć, na przyjemność jednego gościa pracują tu prawie 3 osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here