Za niespełna rok Londyn przywita sportowców, którzy będą walczyć o olimpijskie medale. Organizatorzy spodziewają się także ogromnej liczby turystów i kibiców z całego świata. I to z myślą o nich stworzono wyjątkowo ciekawe rozwiązanie.

Jeszcze nie tak dawno stały w Londyńskim Muzeum Nauki jako jeden z eksponatów wystawy pt.: „Transport przyszłości”. Dziś stały się rzeczywistością. Mowa o futurystycznych wagonikach, które z prędkością 40 km/h pokonują trasę 3,8 km. Łączą tym samym najnowszy, piąty terminal lotniska Heathrow z parkingiem.

Na pokładzie znajdują się 4 siedzenia, miejsce na wózek inwalidzki oraz przestrzeń na kilka miejsc stojących. Co ciekawe, rozwiązanie to pozwala znacząco obniżyć wszelakie koszty. Wagoniki jeżdżą bez kierowców całą dobę, a dzięki nowoczesnemu systemowi przywoływania, opartemu na technologii laserowej, podjeżdżają we wskazane miejsce w ciągu 10 sekund. W ten sposób czas przejazdu skraca się o 60 proc. w porównaniu z jazdą autobusem.

Mogą przewieźć do 0,5 mln osób rocznie, zastępując tym samym 50 tys. pojedynczych kursów lotniskowymi autobusami. Pasażerowie mogą zapłacić za bilet przy pomocy kart płatniczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here