Wielka Sala, biuro Dumbledore’a, chatka Hagrida i wiele innych, dobrze znanych z filmu o Harrym Potterze oryginalnych eksponatów ujrzy światło dzienne w specjalnym studio. Jego budowa w Londynie jest już na ukończeniu. Turyści będą mogli poznać kulisy filmu opartego na powieściach J.K. Rowling na wiosnę przyszłego roku.

Wytwórnia filmów Warner Brothers ogłosiła plany zakończenia budowy specjalnego studio filmowego, którego wnętrza wypełnią przede wszystkim oryginalne elementy filmowej scenografii.

Na powierzchni ok. 14 tys. m² znajdziemy nie tylko to, co mogliśmy zobaczyć na ekranie, ale poznamy także od kuchni technologię, która pozwala urzeczywistnić wirtualne sceny z filmu. To prawdopodobnie największe tego typu przedsięwzięcie, obrazujące szerokiej publice filmowe efekty specjalne.

– Jesteśmy podekscytowani myślą, że wkrótce fani serii filmów o Harrym Potterze będą mogli na własnej skórze poczuć ten niezwykły klimat, jaki towarzyszył całej ekipie przy jednej z najlepszych produkcji filmowych w historii Wielkiej Brytanii – powiedziała Sarah Roots z Warner Bros.

Warner Bros. Studio Tour London – The Making of Harry Potter, bo tak z angielskiego ma nazywać się to niezwykłe studio, da turystom szansę na długi spacer pośród plastycznej oprawy filmu. Na wyciągnięcie ręki będą oryginalne kostiumy, rekwizyty oraz charakteryzacje postaci.

– To było niezwykle magiczne miejsce, w którym przyszło mi tak naprawdę dorastać – wspomina odtwórca roli Pottera, Daniel Radcliffe. Odwiedzający to miejsce będą z pewnością zachwyceni atmosferą, która towarzyszyła nam przez lata pracy przy filmie – dodaje.

– Każda ze scenografii ma specyficzne dla siebie detale, których nie da się zauważyć oglądając film. Dopiero przychodząc tutaj dostrzegasz je i zdajesz sobie sprawę, ile pracy pochłonął ten film – opowiada Rupert Grint, grający rolę rudowłosego Rona.

Odwiedzający będą mieli także okazję zobaczyć na żywo inscenizacje oraz spektakularne, ruchome animacje takich postaci jak Hipogryf Hardodziób, Aragog, czy feniks Fawkes.

Bilety wstępu będą dostępne w przedsprzedaży już od 13 października na stronie www.wbstudiotour.co.uk. Dorośli zapłacą £28, a dzieci £21. Studio filmowe Worner Bros mieści się w hrabstwie Hertfordshire, około 30 km na północny zachód od centrum Londynu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here