Stojąc przed odnowionym Koloseum czy piramidą Sfinksa wielu turystów zastanawia się, jak takie budowle wyglądały setki czy tysiące lat temu. Dzięki wynalazkowi jednego z Koreańczyków będziemy mogli otrzymać chociaż namiastkę takich informacji na żywo.

Koreańczyk Jeongsuk Park of SADI zaprezentował prototyp gadżetu o nazwie Papyrus, który umożliwiałby turystom obejrzenie na małych ekranach historycznych budowli w czasach ich świetności. Urządzenie z pewnością urozmaicałoby podróże i poznawanie zabytków, a na dodatek wprowadzałoby turystów w klimat odwiedzanych miejsc.

Mechanizm urządzenia nie jest skomplikowany. Wystarczyłoby ustawić Papyrusa w stronę budowli tak, jakbyśmy robili zdjęcie. Po chwili wyświetla się wizualizacja wraz z planem budowli. Na wizerunek ruin nakładany jest cyfrowy obraz po renowacji.

Jak widać na załączonych poniżej wizualizacjach, pomysłodawca przewidział możliwość robienia zdjęć na tle takich obrazów oraz porównania historycznego wyglądu zabytku z teraźniejszością. Urządzenia dostępne byłyby na wypożyczenie np. w lokalnych punktach lub biurach informacji turystycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here