esktremalne sporty narciarskie
foto: planetxau / flickr.cm

Wraz z sezonem na białe szaleństwa wielkimi krokami zbliża się też sezon wypadków na stokach. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się ofertom ubezpieczeń dla narciarzy. Ile kosztują składki i na jaką kwotę ubezpieczenia możemy liczyć?

Rosnąca popularność europejskich stoków nie idzie w parze ze świadomością bezpieczeństwa wśród miłośników białego szaleństwa. Najczęstszymi problemami pojawiającymi się podczas wyjazdu są wypadki, które wymagają interwencji ratowników górskich.

Jeśli nie wykupimy ubezpieczenia, to w razie wypadku możemy być pewni dwóch rzeczy: szybkiej akcji ratunkowej i równie szybkiego odchudzenia naszego portfela. – Za akcję poszukiwawczą w Alpach i transport helikopterem do najbliższego szpitala, zapłaciłem w zeszłym sezonie ponad 12 tys. euro – przestrzega Pan Krzysztof, który wyjeżdżając we włoskie Alpy nie wykupił ubezpieczenia.

W większości krajów koszty akcji poszukiwawczych i ratunkowych spadają na poszkodowanego i potrafią być niezwykle wysokie. Ekipa wyszkolonych ratowników ze specjalistycznym sprzętem może doszczętnie zrujnować nasz budżet. Samo przetransportowanie rannego helikopterem z miejsca wypadku do najbliższego szpitala to kwota rzędu 1500 – 2000 EURO za godzinę lotu.

Polisa? Szukajcie, a znajdziecie

W gąszczu ofert postanowiliśmy znaleźć pakiet ubezpieczenia na tygodniowy wyjazd narciarski do Austrii. Próba samodzielnego wyliczenia składki on-line spełzła na niczym, bowiem porównywarki nie dostarczają kompleksowych informacji.

Skorzystaliśmy więc z z infolinii. Warto w tym miejscu podkreślić, że rozmowy trwają dość długo, zatem polecamy pozostawienie naszego numeru telefonu konsultantom – przerzucimy w ten sposób koszt połączenia na towarzystwa ubezpieczeniowe. Po wyczerpujących rozmowach wyniki prezentują się następująco:

tabela składek na ubezpieczenie narciarskie

Podane powyżej warianty są, zdaniem agentów ubezpieczeniowych konfiguracjami, które wystarczająco zabezpieczą podany profil turysty (przy wyraźnym zadeklarowaniu korzystania także z tras nieoznakowanych). Wybór ubezpieczyciela powinien więc być uzależniony od tego, na czym nam najbardziej zależy.

Przeczytaj także: Nieudane wakacje? Podpowiadamy jak skutecznie pisać reklamacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here