Beskid Żywiecki to region jedyny w swoim rodzaju – potwierdzi to każdy, kto choć raz tu przybył. To niezwykłe pasmo gór ukochanych przez amatorów wspinaczki z Polski i zagranicy zimą staje się rajem dla narciarzy, a przez pozostałą część roku przyciąga osoby zakochane w cudach przyrody i magicznych widokach. Co warto zobaczyć podczas krótkiej wyprawy w te okolice?

Ciekawe miejsca w Beskidzie Żywieckim – odkryj skarby Polski!

Beskid Żywiecki to region jedyny w swoim rodzaju – potwierdzi to każdy, kto choć raz tu przybył. To niezwykłe pasmo gór ukochanych przez amatorów wspinaczki z Polski i zagranicy zimą staje się rajem dla narciarzy, a przez pozostałą część roku przyciąga osoby zakochane w cudach przyrody i magicznych widokach. Co warto zobaczyć podczas krótkiej wyprawy w te okolice?

Szlaki dla wszystkich – wybierz swoją trasę!

Góry Beskidu Żywieckiego cieszą się opinią skomplikowanych, pełnych wyzwań szczytów. Miłośnicy silniejszych wrażeń z całą pewnością nie będą nimi rozczarowani. Podejścia takie jak Perć Akademików, wiodąca na Babią Górę, czy trasa na Pilsko to dobry pomysł na spędzenie kilku wspaniałych godzin dla doświadczonych wspinaczy.

Na szczęście region ten pozostaje przy tym łaskawy dla pozostałych turystów, w tym rodzin z dziećmi i osób, które dopiero zaczynają pracować na swoje górskie podboje. Dobrym pomysłem będzie tu choćby wyjątkowy szlak na Krawców Wierch, pełen zapierających dech w piersiach widoków czy spokojne podejście na halę Słowianka, gdzie mieści się nowoczesna stacja turystyczna. Te trasy pozwolą zakochać się w czarach Beskidu nawet największym sceptykom.

Dworek Góralski na tle panoramy górskiej

Tradycyjna architektura i relaks w sercu gór

Liczne wsie Beskidu Żywieckiego od lat zadziwiają turystów pięknem tradycyjnych chat góralskich, stawianych w stylu typowym niegdyś dla tych terenów. Kreatywną interpretację tego stylu możemy podziwiać choćby w bryle beskidzkiego hotelu Dworek Góralski. Ten klimatyczny hotel w Beskidzie Żywieckim położony jest w malowniczych Łodygowicach.

Budownictwo Beskidu Żywieckiego to jednak więcej niż wioski. Architekturę tych okolic definiują także urokliwe miasteczka, wypełnione budowlami z różnych etapów historii regionu. Poruszając się ich tropem, z pewnością nie warto pominąć Żywca z jego Zamkiem i Pałacem Habsburgów, a także sanktuarium maryjnego w Rychwałdzie. Wyjazd na urlop nie powinien jednak przypominać pozbawionej wytchnienia gonitwy od jednego zabytku do drugiego. Tu liczy się przede wszystkim komfort wypoczynku w odprężającym otoczeniu i niespieszne celebrowanie chwil.

Miejscem, które to umożliwi, jest bez wątpienia Dworek Góralski – wspomniany już hotel w Beskidach, łączący w sobie tradycję i nowoczesność. Zatrzymujące się tu osoby długo wspominają jego niespotykaną atmosferę i kuchnię na wysokim poziomie. I co najważniejsze dla zmęczonych miejskim życiem – to jednocześnie hotel SPA, w którym łatwo będzie zapomnieć o problemach dzięki oferowanym zabiegom i rytuałom.

Przyroda Beskidu Żywieckiego – magia nieustannej przemiany

Region ten nieprzypadkowo wybierany jest jako destynacja wakacyjna przez osoby, które pragną spędzić tydzień lub dwa w izolacji od zgiełku wielkich miast. Bogactwem naturalnym Beskidu Żywieckiego są jego lasy, polany, potoki i wodospady, a ten, kto raz poddał się ich urokowi, będzie tu wracał przy każdej możliwej okazji.

Można tu spacerować pomiędzy majestatycznymi świerkami istebniańskimi, słuchać szumu wiatru w bukach i jaworach, zbierać nieskażone cywilizacją zioła, jeżyny czy grzyby lub podziwiać rośliny chronione charakterystyczne dla tych gór. Warto przy tym oczywiście zachować ostrożność – w górach Beskidu żyją nie tylko ptaki drapieżne czy jelenie, ale też rysie, wilki, a nawet niedźwiedzie. Trzymają się one jednak z dala od ludzi, więc uchwycenie tak niespotykanego widoku przez lornetkę z pewnością można uznać za wydarzenie godne zapamiętania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here