Pociągi klasy EC jeżdżą m.in. do Berlina i Budapesztu. Niewiele osób jednak wie, że w granicach naszego kraju składy te mają niższą klasę, oznaczoną skrótem EIC. A to otwiera furtkę do tańszego podróżowania.

Do pewnego momentu pociągi te na całej trasie miały klasę EuroCity. Od kiedy do granicy jeżdżą jako Express InterCity, możemy w nich skorzystać z obowiązujących ofert specjalnych. W tym także z biletu weekendowego, dzięki któremu podróż jest tańsza, niż gdybyśmy kupili dwa oddzielne bilety na „tam” i „z powrotem”.

Jak więc tanio podróżować pociągami EuroCity? Wystarczy, że w kasie kupimy bilet weekendowy, który obowiązuje od piątku od godz. 19, do poniedziałku do godz. 6. W ten sposób możemy korzystać nie tylko z pociągów TLK, EIC, ale także EC w granicach kraju. Niestety, na bilecie weekendowym nie dojedziemy do stolicy Niemiec lub Węgier.

Do biletu weekendowego powinniśmy nabyć w kasie bezpłatną miejscówkę na dany pociąg, którym będziemy się poruszać. Cena biletu weekendowego w 2 klasie wynosi 154 zł.

Ale to nie jedyna możliwość, by szybko i komfortowo podróżować pociągami EuroCity po Polsce. Przykładowo bilet na Eurocity z Berlina do Gdyni, na trasie od Poznania kosztuje jedyne 45 zł w drugiej klasie!

A może weekendowa Biletomania?

„Weekendowa Biletomania”, czyli milion biletów w niskich cenach na dowolnej trasie w Polsce (dłuższej niż 50 km). Za przejazd pociągiem TLK zapłacimy tylko 29 złotych, a za podróż EIC tylko 49 złotych.

Jak skorzystać z tej oferty? W każdą sobotę lub niedzielę wybieramy na intercity.pl dowolną trasę w Polsce (dłuższą niż 50 km), a następnie dowolną datę podróży (bilety możesz kupić najwcześniej na 30 dni, ale nie później niż 7 dni przed planowaną datą podróży). Podróżować możemy w dowolny dzień tygodnia. Wybieramy ofertę „Weekendowa Biletomania” i kupujemy bilet.

Ich liczba jest ograniczona, a oferta w promocyjnych cenach nie jest dostępna w kasach stacjonarnych i biletomatach ani u konduktora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here