Angry Birds
foto: YouTube

Z czym najczęściej kojarzy się fińskie miasto Rovaniemi? Oczywiście ze św. Mikołajem, jednak to wkrótce może się zmienić. Niewykluczone, że nasze skojarzenia będą bliżej wściekłych ptaków, niż miejsca skąd wyjeżdżają sanie Dziadka Mroza.

Tym, którzy choć raz spotkali się z Angry Birds, popularnej gry nie tylko na komórki przedstawiać nie musimy. Warto tylko wspomnieć, że po prawie 2 latach działalności wściekłe ptaki osiągnęły zawrotną liczbę 500 mln pobrań. Ale Angry Birds to nie tylko gra, lecz także rozpoznawalna marka, która już od dawna z sukcesami wykracza poza wirtualny świat.

Po maskotkach, poduszkach, ciasteczkach, głośnikach, etui oraz epizodzie w reklamie T-Mobile pora na własny, tematyczny park rozrywki. Stanie on dokładnie tam, gdzie od lat mieszka św. Mikołaj – w fińskim mieście Rovaniemi. Wybór lokalizacji wcale nie jest przypadkowy, bo właśnie z tego kraju pochodzą producenci gry. Liczą oni przy tym, że Rovaniemi, będąc od lat turystyczną perełką Finlandii, przysłuży się także planom budowy tematycznego parku rozrywki. Szykuje się zatem konkurencja dla św. Mikołaja. Może nie przez cały rok, ale w sezonie zimowym z pewnością tak.

Studio Rovio, właściciel i producent gry, dostał niedawno pozwolenie na budowę dwóch parków rozrywki. Kolejny stanie w Espoo, niedaleko stolicy Finlandii. Oba przeniosą odwiedzających turystów w realistyczny świat kolorowych, wściekłych ptaków pokonujących wszelkie przeszkody w walce ze świniami.

Pomysłodawcy obiecują, że park nie będzie przypominał tylko i wyłącznie swoistego rodzaju muzeum. W planach mają przeniesie wirtualnej rozgrywki do świata rzeczywistego z możliwie największą dawką interaktywności. Niestety na tę chwilę nie znamy więcej szczegółów. Możemy jedynie domyślać się, że rozrywka będzie przypominała to, co możemy zobaczyć w reklamie T-Mobile.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here