Terenowy park tylko dla segwayów - Dania, Aarhus

Zwiedzanie na segwayu zdobywa coraz większe uznanie wśród turystów. Nie tylko tam, gdzie znajdziemy wąskie uliczki, jak we Włoszech czy Hiszpanii. W Danii powstał pierwszy na świecie park, który można zwiedzić tylko na segwayu.

Pierwszy na świecie, terenowy park wyłącznie dla ruchu na segwayach otwarto niedawno w Aarhus. Co ciekawe, to miniaturowa wersja słynnego Parku Narodowego Yellowstone w USA. Turyści mają zatem szansę przejechać się na dwukołowym sprzęcie w otoczeniu gór i wodospadów.

Wycieczka odbywa się jednak w specjalnie zbudowanej hali, a nie na otwartym powietrzu. Pomimo tego odczuwamy, jakbyśmy byli w prawdziwym Parku Yellowstone. Na turystów czeka ponad 64,5 tys. m powierzchni.

Jak tłumaczą właściciele parku, wizytą zainteresowani są nawet twórcy segwaya i zamierzają odwiedzić ich park. Dodają przy tym, że z terenową jazdą na segwayu lepiej radzą sobie panie. Podobno podchodzą do tego z większą ostrożnością, co ułatwia im szybszą naukę i opanowanie techniki jazdy.

Oddanie parku do użytku zostało poprzedzone wizytą przez duńską policję oraz Instytut Technologiczny. Nie ma więc obaw, że jakikolwiek element wycieczki może być niebezpieczny dla uczestników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here