Rozwód wcale nie musi kojarzyć się długimi sprawami sądowymi, czy innymi nieprzyjemnościami. W Holandii można rozwieść się w ciągu jednego weekendu, korzystając przy tym ze specjalnych pakietów rozwodowych w hotelach.

Jeden z amsterdamskich hoteli oferuje nieszczęśliwym parom ekspresowe rozwody hotelowe. Projekt ruszył wiosną tego roku i bardzo szybko zyskał w Holandii na popularności, gdzie co 3 para bierze rozwód. W ofercie dostajemy specjalny pakiet dla par, które chcą w przeciągu jednego weekendu zakończyć swoje małżeństwo.

Jak twierdzi sam pomysłodawca obiektu, nie sztuką jest przeprowadzenie rozwodu zgodnie z prawem. Coraz częściej liczy się bowiem czas i odpowiednia atmosfera. Warto zatem zadbać zawczasu, by rozwód można było miło wspominać. Dla par czeka w pokoju pożegnalny drink lub szampan, by w ten sposób życzyć sobie powodzenia na nowej drodze życia.

Nie bez znaczenia jest rola, jaką odgrywa sam personel, który pomaga w szybkim rozwodzie. Do dyspozycji specjalnych gości jest cała grupa specjalistów: notariusze, prawnicy, czy psycholodzy. W każdej chwili mogą także skorzystać z usług agenta nieruchomości. Zajmie się on sprawą rozwiązania wspólnego gospodarstwa domowego i poszukiwaniem nowych mieszkań.

Jeśli para stała się już rodzicami, w razie potrzeby możliwe jest także zorganizowanie weekendowej opieki nad dziećmi w postaci wykwalifikowanej opiekunki. Weekendowy pakiet rozwodowy kosztuje tu 2,5 tys. Wliczony jest w to pobyt w hotelu oraz wszelkie opłaty za wystawienie oficjalnych dokumentów rozwodowych, które byli już małżonkowie otrzymują później pocztą.

Podróż rozwodowa nie odpoczynek w SPA

Rozwód hotelowy nie ma nic wspólnego z wypadem do Spa, kończącym małżeństwo. Wygląda to bardziej jak zorganizowana konferencja z napiętym programem. Tuż po śniadaniu, które zaczyna się w sobotę o godzinie ósmej, para otrzymuje porady dot. opracowywania programu, co z krótkimi przerwami może się ciągnąć nawet do niedzielnego wieczoru. Najpierw specjaliści dokładnie wyjaśniają wszystkie aspekty organizacyjne i finansowe, a na koniec psychologowie przygotowują mentalnie rozwodników do nowego etapu życia.

Echtscheidingshotel, bo tak po holendersku nazywa się ten obiekt, nie ma stałego adresu. Włodarze hotelu chcą w ten sposób uniknąć demonstracji różnej maści fanatyków oraz oblężenia paparazzich, chcących zrobić zdjęcia rozwodowe prominentom. We wstępnej rozmowie wyjaśniają, czy rozwód hotelowy jest możliwy i wskazany, a następnie proponują dobre hotele w różnych miastach, z którymi mają podpisane umowy

Na specjalne zamówienie wykonywane są również malutkie pudełeczka na obrączki, przypominające trumny, które mają symbolizować całkowitą i nieodwracalną śmierć małżeństwa. Pomysłodawcy projektu przyznają, że otrzymują wiele zapytań z USA, Brazylii i innych krajów europejskich. Niestety jak na razie, cudzoziemcy nie mogą w Holandii uzyskać prawomocnego rozwodu. Zupełnie inaczej ma się sytuacja w Rumunii, gdzie tylko w tym roku biura podróży sprowadziły 3 tys. par z Włoch, które odbyły w Bukareszcie podróże rozwodowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here