Tu nie może być mowy o banałach. Te wycieczki to absolutny rarytas dla tych, którzy szukają w podróży czegoś niezwykłego. Oto nasze subiektywne TOP 5 najbardziej nietypowe wycieczki.

Baltimore Street Tour – Gettysburg, Pensylwania (USA)

Ghosts of Gettysburg to propozycja kilku tras opartych na podstawie książki Marka Nesbitta o tym samym tytule. Autor porusza wiele wątków, związanych z pojawiającymi się w tym mieście duchami i nawiedzonymi budynkami. Ma to związek z najbardziej krwawą bitwą Wojny Secesyjnej, która miała miejsce właśnie pod Gettysburgiem w 1863 roku.

Wycieczki rozpoczynają się na dziedzińcu dawnego ratusza, gdzie bezcielesne głosy zostały niegdyś nagrane, a duch dziecka został zauważony 100 lat po jego śmierci. Uczestnicy wycieczki mogą również zobaczyć wejść do kilku budynków które były świadkiem bitwy pod Gettysburgiem. Na trasie turyści napotykają także kościół, w którym wykonano tak wiele amputacji, że do dziś widoczne są dziury w podłodze oraz ślady krwi.

Millennium Tour – Sztokholm, (Szwecja)

Sztokholmska trasa prowadzi z kolei śladami przygód dziennikarza Mikaela Blomkvist’a i hakera komputerowego Lisbeth Salander. To główni bohaterzy jednej z trzech najpopularniejszych powieści Stiega Larssona, którą przeczytało ponad 50 milionów ludzi na całym świecie.

Podczas 2-godzinnej wycieczki turyści mogą dowiadują się o wielu ciekawych rzeczy. Nie tylko o książce i jej autorze, ale także o samym Sztokholmie. Trasa rozpoczyna się przy Bellmangatan 1, gdzie mieszkał Blomkvist, następnie prowadzi przez redakcję Millenium, luksusowe mieszkanie Lisbeth Salander i wiele innych opisanych w książkach miejsc.

Jack the Ripper Tour and London Ghost Walk – Londyn, (Wielka Brytania)

Popularna trasa „Jack the Ripper” proponuje najodważniejszym turystom powrót do czasów, gdy w Londynie mieszkał słynny seryjny morderca. Podczas 3-godzinnej trasy po zachodzie słońca, uczestnicy odwiedzają cztery miejsca, w których Jack popełniał swoje zbrodnie w Whitechapel.

Przewodnik będący swego rodzaju ekspertem w Ripperologistyce, w interesujący sposób wyjaśnia historię pierwszego na świecie, oficjalnie uznanego seryjnego mordercy. Ponadto, na trasie znajduje się także “najbardziej nawiedzony dom w Londynie”, który z powodzeniem można zwiedzać.

Dracula Tour – Transylwania, Rumunia

Tygodniowa wycieczka dla fanów Drakuli i Vlad the Impaler, zawiera takie miejsca, jak: Sighisoara – miejsce narodzin Drakuli, Klasztor Snagov, jak również Zamek Drakuli w Karpatach. Część trasy obejmuje również stolicę Rumunii – Bukareszt, a także Tokaj – region, w którym wytwarza się ulubione wino Drakuli.

Dzień Szakala – Londyn, Anglia

Turyści podziwiający bohaterów powieści Fredericka Forsyth’a “Dzień Szakala” z pewnością pokochają tę całodzienną przygodę. Najpierw uczestnicy są przewożeni helikopterem do tajemniczego miejsca, gdzie są szkoleni przez byłych agentów służb specjalnych.

Szkolenie to obejmuje przede wszystkim praktyczne umiejętności dotyczące obsługi broni palnej. Po lunchu potencjalni szpiedzy mają możliwość szkolenia kolejnych umiejętności, które mogą przydać się podczas misji. Po całym dniu uczestnicy są odwożeni do luksusowego hotelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here