Ryanair ogranicza rezerwacje na Litwie i Łotwie
Na niespotykaną jak dotąd skalę internetowe nadużycia związane z kartami kredytowymi dotknęły litewskie i łotewskie strony Ryanaira. Przewoźnik  wprowadził ograniczenia, które na wybranych trasach pozwalają na dokonanie rezerwacji tylko do 7 dni przed wylotem.

Jak poinformował przewoźnik, ograniczenia te dotyczą pasażerów, dokonujących rezerwacji na Litwie i Łotwie. Powodem jest ogromna skala nadużyć związanych z kartami kredytowymi, których nie zaobserwowano w innych krajach.

Restrykcje obowiązują na osiemnastu trasach z litewskiego Kaunas, na sześciu z Wilna oraz na piętnastu z Łotwy. Na razie nie ma informacji, czy proceder ten dotyczy także Polski, jednak te same ograniczenia mają zostać wprowadzone na kilku innych trasach z całej siatki połączeń. Ryanair liczy, że w ten sposób zmniejszy ilość prób związanych z nadużyciami kart kredytowych w celu manipulacji systemem.

Decyzja irlandzkiego lowcosta zbiegła się w czasie z wprowadzeniem zaawansowanego systemu płatności i ochrony kart kredytowych w internecie. Należąca do VISy technologia będzie wspomagała system w akceptowaniu lub odrzucaniu kart kredytowych. Około 99% procent rezerwacji w Ryanairze dokonywanych jest bezpośrednio na internetowej stronie przewoźnika.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here