Na całym świecie spotkać możemy aż 13 standardów wtyczek elektronicznych oznaczonych literami od A do M oraz 16 różnych napięć i częstotliwości zasilania. Czy poradzi sobie z tym jedna przejściówka? Specjalnie dla Was testom poddaliśmy kompaktowy adapter Skross.Gdybyśmy chcieli kupić kilka różnych wtyczek i przejściówek, to wydalibyśmy fortunę i z pewnością ograniczyli wolne miejsce w walizce. Na rynku pojawił się ostatnio nowy adapter firmy Skross, który umożliwia podłączenie urządzeń do gniazd o różnym napięciu i zasilaniu w ponad 150 krajach. Jako że w sklepach dostępne są przeważnie proste i nie zawsze solidnie wykonane przejściówki mało znanych producentów, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej nowemu produktowi Skrossa. Testowany i recenzowany przez nas model to SKROSS World Travel Adapter 2 z ładowarką USB.

Specyfikacja techniczna

World Travel Adapter 2 pozwala na podłączenie urządzeń o zasilaniu od 110 do 220 V przy maksymalnej mocy od 650W do 1300W. Warto więc wcześniej sprawdzić jaką moc i zasilanie posiada urządzenie, które chcemy ze sobą zabrać. Z kolei ładowarka USB posiada napięcie wyjściowe 5.0 VDC / 1000mA max. oraz zasilanie 100 – 240 VAC~ 50-60 Hz przy maksymalnej mocy 200 mA. Urządzenie waży 0,145 kg (14 dekagram) i posiada wymiary 64mm X 55mm X 69mm

Pierwsze wrażenie

Adapter SKROSS przyszedł do nas w czerwono – srebrnym pudełku. W środku znajduje się mała instrukcja, również w języku polskim. Może ona być z resztą mało potrzebna, gdyż jak się później okaże, adapter jest niezwykle łatwy w obsłudze. Do zestawu dołączone jest także eleganckie etui do przechowywania urządzenia.

Wykonanie

SKROSS World Travel Adapter 2 został zaprojektowany i skonstruowany w Szwajcarii. Jakość wykonania nie pozostawia absolutnie nic do życzenia. Adapter jest mały i lekki – jego obecność w walizce jest prawie niezauważalna. Urządzenie posiada cztery różne wejścia, umożliwiające podłączenie do kontaktów m.in w Australii, Chinach, UK, Europie, USA czy Ameryce Południowej.

Konstrukcja urządzenia jest oparta na systemie wysuwanych bolców. Aby wysunąć jedną z wtyczek należy zwolnić wcześniej przycisk bezpieczeństwa. Blokuje on również wysunięcie jednocześnie drugiej wtyczki, co mogłoby spowodować zwarcie – takiego rozwiązania na próżno szukać w innych przejściówkach. Jeśli nie wysuniemy wtyczki do samego końca, adapter nie zadziała. W urządzenie wbudowany jest również bezpiecznik. Elementy te zapewniają użytkownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Przydatnym dodatkiem jest również dioda, która sygnalizuje wskaźnik naładowania.

Ładowarka USB

Do zestawu dołączona jest także ładowarka z dwoma wejściami USB. Niezwykle przydatna w sytuacji, kiedy posiadamy np. odtwarzacz MP3 z wbudowanym akumulatorem zasilanym przez porty USB. Co ciekawe, w tym samym czasie mogą być ładowane aż dwa urządzenia o natężeniu 1000mA, a sama ładowarka może być używana niezależnie od adaptera.

PRZEGLĄD RECENZJI
Jakość wykonania
gwarancja
poziom bezpieczeństwa
kompaktowość
cena
Poprzedni artykułTuryści – palacze do kabin
Następny artykułKolejowy bilet ze specjalną zniżką. Jak go zdobyć?

6 KOMENTARZE

  1. Rzeczywiscie, adapter dużo lepszej jakości niż te z którymi spotykałam się do tej pory. Poręczny i bardzo czytelny w obsłudze. Udało mi się go nabyć już jakiś czas temu i choć trochę zainwestowałam ( sparzyłam się na kilku tańszych odpowiednikach), mam wrażenie że posłuży mi bardzo długo.

  2. Bardzo przydatna przejściówka. Dostałam w prezencie telefon zakupiony w Anglii, trochę się przestraszyłam, że będę musiała kupować nową ładowarkę do telefonu, ponieważ polskie i angielskie wtyczki różnią się od siebie. Ale dzięki tej przejściówce problem został rozwiązany. Przejściówka została bardzo dobrze wykonana z trwałego materiału, jest łatwa w użytkowaniu, Polecam.

  3. Muuniek – trochę pomyliłeś Volty z Watami:) Do tego urządzenia możesz podłączyć odbiorniki do 1300W. Jest jeszcze jeden model WTA3 i z nim chodzą urządzenia do 2500W – spokojnie lokówkę podłączysz:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here