Frazy związane z erotyką od lat biją rekordy popularności w internetowych wyszukiwaniach. A gdzie na tej liście znajdują się słowa związane z turystyką? Wg internetowej wyszukiwarki ofert turystycznych Qtravel.pl idealnego wypoczynku najczęściej szukamy w…Turcji.

Jak sprawdzić zainteresowania ludzi? Odpowiedź wydaje się łatwa – wystarczy ich zapytać. O pułapce takiego rozumowania przekonują się jednak zarówno specjaliści badający opinie, jak i autorzy różnych sond czy ankiet. Pytani wprost dość często i to całkiem celowo mijamy się z prawdą. A może nas nie pytać, tylko sprawdzić o co my pytamy? Tak, to lepszy trop. Przecież mało kto z nas przyzna się, że w Internecie najczęściej szuka tematyki związanej z seksem, mimo że statystyki popularnych wyszukiwarek są bezlitosne. A czego szukamy na wakacje? Tu wskazówek może udzielić analiza sporządzona przez Qtravel.pl – polską wyszukiwarkę ofert turystycznych.

Niekonwencjonalnym wakacjom mówimy nie

– Polacy, jeśli chodzi o główne kierunki planowanych kierunków wakacyjnych wojaży, nie odbiegają od innych Europejczyków. Szukamy tradycyjnych kierunków – chcemy wypoczywać w Turcji, Egipcie oraz Grecji i Chorwacji. To właśnie o oferty w tych czterech krajach najczęściej pytają użytkownicy naszej wyszukiwarki – mówi Agnieszka Grygiel, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Qtravel.pl.

– Odbiciem listy krajów jest zestawienie „ulubionych” kurortów – tureckie Bodrum, Ölüdeniz i Alanya czy egipskie Sharm el-Szejk i Hurgada to najczęściej poszukiwane miejsca na planowany wypoczynek. Nie poszukujemy zbyt często niekonwencjonalnych wakacji, w nietypowych miejscach. Chcemy po prostu z dziećmi lub sami odpocząć w dobrych warunkach, w znanych i sprawdzonych ośrodkach turystycznych – dodaje Agnieszka Grygiel .

Dodatkowe atrakcje w cenie

Dla osób poszukujących atrakcyjnej formy wakacyjnego wypoczynku ważne jest nie tylko miejsce, ale również dodatkowe atrakcje. W przypadku sporej części wczasowiczów właśnie one decydują o wyborze konkretnej oferty – szczególnie osoby z dziećmi starają się tak zaplanować wypoczynek, by ich pociechy mogły korzystać z wielu atrakcyjnych dla nich rozrywek. Na dodatkowe elementy ofert turystycznych zwracają również uwagę miłośnicy aktywnego spędzania czasu.

Jakich urozmaiceń wakacyjnych wyjazdów szukają użytkownicy Qtravel.pl? W pierwszej dziesiątce wyszukiwanych dodatkowych atrakcji  związanych z imprezami turystycznymi te związane z dziećmi oraz aktywnym wypoczynkiem dzielą się niemal po połowie.

Po wyborze miejsca i atrakcji pora zdecydować się na środek transportu – do wybranego kurortu w Turcji, Grecji czy Egipcie najczęściej chcielibyśmy dotrzeć samolotem. Transport lotniczy praktycznie deklasuje inne środki komunikacji.


źródło: PR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here