Singiel na wakacjach może przeżyć niesamowitą przygodę, zwiedzić piękne zakątki świata albo przestać być singlem. Co zrobić, żeby wakacje dla singla były ciekawe i niezapomniane? Zaplanuj je z głową.

Turystyka dla singli to trend zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych. Prekursorem wśród organizatorów wycieczek dla osób samotnych jest biuro podróży Singles Travel International. Podobną działalność w naszym kraju prowadzi m. in. serwis Single Relax. Organizatorzy zastrzegają sobie jednak, że propozycje wyjazdów nie mają nic wspólnego z kojarzeniem par. Do wycieczek cieszących się największą popularnością wśród singli należy trekking w Tatrach, rejs po Nilu i podróż do Tajlandii lub Chin.

Jeden wypchany portfel wystarczy

Single w Polsce stanowią ponad 10% klientów, dlatego biura podróży coraz częściej kierują do nich korzystne oferty. To grupa osób niezależnych finansowo, więc są prawdziwą żyłą złota dla tych, którzy chcą zbić fortunę na turystyce. Trzeba tylko zadbać o ich potrzeby.

Kilka lat temu zorganizowanie wyjazdu dla jednej osoby wiązało się z kilkoma problemami. Najważniejszym z nich była bardzo wysoka cena za wynajęcie pokoju jednoosobowego. Ponadto trzeba się było liczyć ze spędzeniem urlopu z przypadkowo dokwaterowanym towarzystwem.

Pewną alternatywą jest korzystanie z bazy noclegowej poza sezonem. Wtedy z powodu dużej liczby wolnych miejsc hotelarze mogą zgodzić się na wynajem pokoju dwuosobowego jednemu turyście i nie pobierać opłaty jak za pokój jednoosobowy. Jednak organizatorzy wycieczek podpisują umowy z hotelami, mając na uwadze głównie zyski ze szczytu sezonu urlopowego i nie są szczególnie zainteresowani obniżaniem cen dla singli podróżujących poza sezonem.

Wakacje dla singla – z dala od nudy

Jeżeli nie jesteś osobą samotną, łatwiej będzie Ci znaleźć ofertę wycieczki last minute. Opłaca się ją wybrać chociażby ze względu na znacznie niższą cenę wyjazdu. To zarówno wczasy jak i obozy wędrowne lub językowe. Jeśli chodzi o obozy połączone z kursem językowym to najpopularniejszymi miejscami są Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Emiraty Arabskie oraz Niemcy.

Osoby młode, samotne zazwyczaj więcej pieniędzy przeznaczają na wakacje, więc oczekują ekskluzywnych warunków. Ich wydatki różnią się od wydatków osób, które jadą na wakacje z partnerem albo z całymi rodzinami. Single pragną przeżyć przygodę w egzotycznym kraju. Osoby samotne są otwarte na aktywne formy wypoczynku, gdyż siedzenie nad brzegiem morza jest dla nich po prostu nudne.

Niebezpieczeństwo kusi

Są miejsca nieprzychylne przede wszystkim kobietom coraz częściej udającym się na samotne wyprawy. Do niebezpiecznych miejsc, których nie brakuje w każdym kraju, należą przede wszystkim podejrzane bary i dyskoteki.

Należy omijać rzadko uczęszczane miejsca na uboczu. Mimo że piękno wielu zabytków można podziwiać wieczorem, jednak nie należy lekceważyć czyhających w ich pobliżu niebezpieczeństw. Niewykluczone, iż są punktem częstych napadów na turystów. Przy tej okazji warto również zapoznać się z dekalogiem autostopowicza.

Wiesz, co jesz

Kolejnym miejscem, które wypada wziąć pod lupę są stragany i bary ze specjałami kuchni regionalnej. W obcym kraju nie trudno o zatrucie pokarmowe, zatem trzeba uważać na to, co nam serwują. Lepiej wybrać z menu sprawdzone danie. Ważne jest również, żeby zawsze mieć przy sobie butelkę wody mineralnej.

Część singli decyduje się na wakacyjny wyjazd z osobą poznaną przez internet. Wiele forów internetowych poświęconych jest singlom poszukującym towarzyszy podróży.

Czy Pan/Pani…?

Podsumowanie ankiety przeprowadzonej na portalu be2 ukazuje istnienie pewnego trendu w naszym społeczeństwie: mimo niezależności, mobilności i większych możliwości singli, Polacy pozostają sceptyczni co do urlopu w pojedynkę. Brak partnera nie oznacza wolności, lecz przeszkodę w organizowaniu wolnego czasu. W wielu krajach Europy Zachodniej obserwuje się odmienną tendencję. Tam ponad połowa ankietowanych nie dostrzega problemu w samodzielnym planowaniu wakacji.

Jeśli chodzi o wakacyjny flirt, 45 procent pytanych przez be2 uważa go za urozmaicenie urlopu, ale nie konieczność. Celem wyjazdu na urlop jest odpoczynek i powrót do domu z pozytywną energią do działania. Dla ludzi szukających wrażeń pozostaje jedynie seksturystyka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here