Turigo – polski serwis i coś więcej

W poprzedniej recenzji, gdzie szukałem najtańszych biletów lotniczych, Turigo wypadał dość niekorzystnie. Jednak należy zwrócić szczególną uwagę, iż serwis ten powstał ze wszystkich pięciu recenzowanych jako ostatni i działa on jeszcze w wersji beta. Zestawienie go ze światowymi konkurentami, istniejącymi na rynku znacznie dłużej, mogło budzić zastrzeżenia.

Mimo krótkiej historii Turigo radzi sobie wyjątkowo dobrze na polskim rynku, a plany rozwoju porównywarki z pewnością wkrótce wzbudzą jeszcze większe zainteresowanie polskich internautów. Turigo posiada  interfejs w języku polskim. Wszystkie funkcje są zrozumiałe, czytelne oraz intuicyjne, bez niefortunnych tłumaczeń jak w przypadku Skyscannera.

Czytelność,  funkcjonalność oraz design przekonuje mnie najbardziej ze wszystkich pięciu porównywarek. Widać, że twórcy dopracowali szczegóły i choć Turigo ma wiele podobieństw do swoich światowych konkurentów, to  posiada też kilka bardzo interesujących i przydatnych narzędzi, których na próżno szukać w innych porównywarkach. Możemy tu z łatwością zmienić wyświetlane ceny nie tylko w innych walutach, ale także w zależności od naszych preferencji, za cały pobyt lub za noc. Przy każdym z obiektów znajdziemy piktogramy, dzięki którym do razu wiemy czy hotel oferuje nam np. dostęp do Internetu, parking lub inne udogodnienia.

Sortowanie i filtrowanie odbywa się bezproblemowo dla każdego z kryteriów i sprawnie ułatwia nam selekcję najbardziej odpowiadających nam obiektów. Aby sprawdzić szczegóły obiektów (ulokowanie, zdjęcia) nie musimy przechodzić na stronę pośredników. Turigo zapewnia nam to w jednym oknie przełączając się między zakładkami, a listy wyników są bardzo przejrzyste.

Oprócz standardowego wyszukania hoteli czy też przelotów Turigo umożliwia znalezienie okazji. Co za tym stoi? Po wpisaniu interesującej nas destynacji i miejsca wylotu wyświetlają nam się aktualne promocje lotnicze oraz oferty last minute. Jest to w moim uznaniu bardzo przydatna i oszczędzająca nasz czas i pieniądze funkcja. To dowód na to, że twórcy Turigo chcą dać coś więcej niż tylko podstawowe wyszukanie hotelu czy przelotów, aplikując przy tym dodatkowe i wyjątkowe jak na porównywarkę narzędzia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here