Select your Top Menu from wp menus
Hinduski festiwal Holi Open Air po raz pierwszy w Polsce!

Hinduski festiwal Holi Open Air po raz pierwszy w Polsce!

Holi lub Dol Jatra to tradycyjne hinduskie święto religijne, zwane w innych kulturach Festiwalem Kolorów. By je zobaczyć, co roku wielu turystów przyjeżdża do Indii. Ci, których nie stać na taką podróż, będą mogli poczuć namiastkę tego festiwalu w Polsce. To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym kraju.

Poznań czeka eksplozja kolorów. Bo tu po raz pierwszy w Polsce odbędzie się Holi Open Air. Póki co organizatorzy utrzymują dokładną datę i miejsce wydarzenia w tajemnicy, podgrzewając atmosferę jedynie na facebookowym profilu.

Dotychczas Holi Open Air odbył się m. in. w Berlinie i Dreźnie, ale oczywiście sama jego idea przywędrowała z Indii. Przypomina ono nieco nasz lany poniedziałek. Z tą różnicą, że zamiast wody używane są wielobarwne, perfumowane proszki, którymi obsypywani są wszyscy ludzie, a także ulice. W hinduskiej kulturze świętowany jest w ten sposób koniec pory zimowej, co jednocześnie symbolizuje zwycięstwo dobra nad złem.

Tradycyjnie sprzedaż biletów prowadzona jest na krótko przed i w trakcie festiwalu. Średnia cena za bilet to około 16 euro oraz koszt kolorowego pudru, którym bezkarnie można rzucać w innych uczestników imprezy.

A tak bawiono się w marcu b.r. w stanie Utah, w USA.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one + 13 =