Select your Top Menu from wp menus
Hotel inspirowany klockami Lego

Hotel inspirowany klockami Lego

Hotel inspirowany klockami Lego
Marzyliście kiedyś, by zamieszkać w wymyślnej budowli zbudowanej z klocków lego? Nic trudnego, amerykańscy architekci postanowili spełnić marzenie z dzieciństwa i stworzyć niezwykły hotel – raj dla dzieci i sentymentalnych dorosłych. Udajcie się z nami w podróż wprost do Carsbad, gdzie powstał hotel żywcem przeniesiony z krainy duńskich klocków!

Jako dzieci wychowane w czasach PRL, często marzyliśmy o tym, by otrzymać w prezencie wytwór duńskiej pomysłowości – najpopularniejsze klocki na świecie. Zbieraliśmy kolejne elementy, aby budować coraz to ciekawsze i bardziej zaawansowane obiekty. Niektórzy architekci przenieśli fascynację klockami do świata dorosłych. Pierwsze budowle z klocków powstały już kilka lat temu.

Nieobce są nam również dodatki i ozdoby z klocków, jak i nawet lego, jako tworzywo ciekawych dzieł sztuki. Przyszedł więc i czas na hotel – po kilkunastu miesiącach, już 5 kwietnia, do obiektu postawionego przed główną bramą kalifornijskiego Legolandu, zaczną się zjeżdżać pierwsi goście.

Hotel inspirowany klockami Lego

Hotel zbudowany jest ze 137 tysięcy klocków. Pierwszy jego element, przykuwający uwagę, to wieża zegarowa, z której spogląda na nas z góry, zielone smoczysko. Z klocków, a raczej ich dobrze odwzorowanych kopii, zbudowany jest nie tylko budynek, ale i poszczególne elementy wewnątrz.

Hotel wyposażony będzie w restaurację, basen oraz wieczorny klub, w którym rodzice będą mogli odpocząć wraz ze swoimi dziećmi. Nocnych szaleństw więc tam za wiele nie będzie, ale magia obiektu z pewnością zrekompensuje ich brak. Zwłaszcza, że nic tak nie odpręża jak drink wypity przy barze z ukochanych klocków, czy posiłek zjedzony na specjalnej zastawie. Nie wspominając o ciekawych meblach i innych elementach wyposażenia.

Budynek składa się z dwóch pięter, w których do dyspozycji gości ma być aż 250 pokoi. Ich wystrój nawiązywać będzie do motywów znanych nam dobrze z Lego. Będzie więc i kraina piratów, i zaczarowane królestwo, nie zabraknie również komnat dla miłośników przygód.

1e

Będą tam mogli nawet poszukiwać ukrytych skarbów. Każdy z gości będzie miał oczywiście w czasie swojego pobytu, do dyspozycji ulubione klocki i możliwość specjalnego zwiedzania Legolandu w niedostępnych dla innych godzinach.

Pokoje dostępne będą w wersji podstawowej oraz premium (z większą ilością i ciekawszą wersją wyposażenia oraz specjalnymi upominkami dla małych i dużych gości). Podróżując po hotelu, na swojej drodze, fani spotkają ludziki z klocków, wielkości człowieka. W restauracji będą to nawet kucharz i kelner, uruchamiający zjawiskową machinę pyszności.

Właściciele hotelu zadbali o najmniejsze szczegóły, aby zapewnić gościom odrobinę magii i zapomnienia od codzienności. Projekt kosztował aż 50 mln USD. Cena, to dla trzyosobowej rodziny, w zależności od wybranego pokoju, za noc (plus jedna noc obecnie gratis) 414 do 514 funtów, w wersji premium z widokiem. Nawet jeśli nie będzie to na naszą kieszeń, wystarczy szybka pożyczka na wyjazd i pobyt w hotelu jest na wyciągnięcie ręki. Marzenia są podobno bezcenne 😉

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *