Select your Top Menu from wp menus
Niezawodne gadżety na wakacjach. Podpowiadamy, co i jak wybrać

Niezawodne gadżety na wakacjach. Podpowiadamy, co i jak wybrać

Czy dzisiejszy biznesmen, manager, kierownik pracuje 8 godzin dziennie? Czy spędza urlop w pełni wypoczywając od codziennych obowiązków zawodowych? Rzadko. Dynamika rynku pracy powoduje, że mało kto ma dziś czas na relaks, nawet w dni teoretycznie wolne od pracy. Są jednak pewne pomysły i rozwiązania, dzięki którym zapracowany biznesmen będzie mógł trzymać rękę na służbowym pulsie, nawet w czasie urlopu.

Wydajny smartfon

Nagłe zlecenie przerywa chwile odpoczynku na plaży? Nie szkodzi. Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia, a w szczególności – urządzenia mobilne. Dzisiejsze smartfony to kombajny biurowe, dzięki którym szybko i bez problemu połączymy się z kontrahentem czy klientem i załatwimy wszystkie niecierpiące zwłoki sprawy. Ten gustowny gadżet to nie tylko multimedialna „zabawka”, ale przede wszystkim narzędzie biurowe umożliwiające, obok oczywistych rozmów telefonicznych, dostęp do intuicyjnych aplikacji potrzebnych do obsługi poczty elektronicznej, wglądu i kontroli własnej strony www, tworzenia dokumentów firmowych i wielu innych. Oferta dotykowych smartfonów na rynku jest ogromna, jednak gdy urządzenie kupujemy stricte do pracy służbowej powinno posiadać:

– wydajną baterię pozwalającą na wiele godzin pracy,
– duży ekran o wysokiej rozdzielczości,
– mocny procesor oraz RAM,
– funkcjonalny system operacyjny.

Smartfony posiadają oczywiście swoje ograniczenia – jakkolwiek pozwalają na szybkie połączenia, łatwe odbieranie i wysyłanie maili oraz dostęp do sieci. Fakt, że przygotowanie za ich pomocą dłuższego materiału tekstowego czy arkuszu kalkulacyjnego może okazać się żmudną pracą ze względu na rozmiary samego urządzenia, jednak nie to jest ich głównym zadaniem.

Wygodniej na tablecie

Na pewno operowanie służbowymi zadaniami będzie łatwiejsze za pomocą tabletu. Właściwie tym, co różni go od netbooka jest brak tradycyjnej klawiatury, która została tu zastąpiona ekranem dotykowym. W stosunku do 4-calowych smartfonów, praca na 10-calowym tablecie będzie na pewno zdecydowanie przyjemniejsza. Kupując tablet zwróć jednak uwagę:

– czy posiada możliwość dokupienia klawiatury QWERTY,
– wielkość ekranu (producenci proponują urządzenia o wielkości od 7 do 12 cali),
– obecność modemu 3G i Wi-Fi.

Netbook dla bardziej wymagających

Gdy jako przedsiębiorca, potrzebujesz ciągłego dostępu do urządzenia mobilnego, które da gwarancję sprawnej pracy w dokumentach i arkuszach kalkulacyjnych, na pewno dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja w netbook. Wysoka wydajność i moc obliczeniowa, w stosunku do smartfona i tableta, połączona z maksymalnie 12-calowym ekranem i klawiaturą QWERTY zapewni szybką i sprawną pracę niezależnie od miejsca, w jakim się znajdziesz. Dzisiejsze netbooki to urządzenia wyposażone w energooszczędne podzespoły, przez co możemy wykonywać nawet bardziej skomplikowane operacje przez długi czas od naładowania baterii. Oczywiście, nawet najbardziej rozbudowany netbook nie zagwarantuje tak sprawnej pracy jak laptop, jednak gdy ważniejsza jest dla nas cena, a urządzenie ma służyć jako „backup” w czasie dni, które spędzamy poza pracą, to na pewno to dobre rozwiązanie. Wybierając netbooka w szczególności zwróć uwagę na:

– wagę urządzenia (nie więcej niż 1,5 kg),
– liczbę RAMu (min. 2GB, inaczej może „zamulać” w czasie pracy),
– rozmiar zasilacza (w końcu im mniejszy tym lepiej w podróży, prawda?).

Pages: 1 2

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *