Select your Top Menu from wp menus
Uczta rodem z epoki kamienia łupanego

Uczta rodem z epoki kamienia łupanego

Restauracja Sauvage w Berlinie

Na pierwszy rzut oka restauracja „Sauvage” w Berlinie wygląda jak wiele innych w stolicy Niemiec. Ale po przeczytaniu menu i wejściu ze swoją maczugą do tej jaskini poczujesz się jak w epoce kamienia łupanego.

Kuchnia paleolitu nie zawiera chleba, sera, czy cukru. Wykorzystuje pożywienie, które było dostępne dla naszych przodków – łowców i zbieraczy ponad dwa miliony lat temu. W „Sauvage” zjesz obiad przy świecach rzucających cień na malowidła naskalne na ścinach lokalu.

Mleko prosto od krowy

Nazwa restauracji pochodzi od  francuskiego słowa oznaczającego „dzikie” lub „dziki”. Jest pierwszą tego rodzaju w Europie. Zgodnie z dietą rodem z paleolitu serwuje tylko organiczne, nieprzetworzone owoce i warzywa, mięso, ryby, jaja, mleko, orzechy, nasiona oraz zioła. Menu zawiera sałatki z oliwkami, kaparami i orzeszkami pinii, chleb bezglutenowy, wędzonego łososia z sosem ziołowym i inne dania mięsne oraz rybne. Na deser można zamówić ciasto bez cukru lub pikantne ciasto z dyni.Slow food vs. fast food

Koncepcja naśladowania jaskiniowca zasługuje na szczególną uwagę. Jedzenie „prosto z krzaka”, staje się popularne głównie w Stanach Zjednoczonych.  Rośnie zainteresowanie  megatrendem zwanym slow life. Duża grupa osób doszła do wniosku, że pora zwolnić, zmienić nawyki żywieniowe i sposób spędzania czasu wolnego.

Z paleo spalisz tkankę tłuszczową

Dieta jaskiniowców nie jest wyłącznie sposobem na odchudzanie się, ale stylem życia pozwalającym na powrót do kondycji i lepszego samopoczucia. Według tysięcy ludzi, którzy ją stosują, jest  dobrym sposobem, by schudnąć. 3 292 ankietowanych stwierdziło, że dieta pozwoliła im pozbyć się zbędnych kilogramów, natomiast  zaledwie 85 osób wyznało, że nie pomogła w walce z nadwagą. Dietetycy promujący paleo namawiają do porzucenia sal gimnastycznych, nienaturalnych ćwiczeń fitness i urządzeń spotykanych na siłowni na rzecz ruchu na świeżym powietrzu. Bieganie i wspinaczka – to właśnie robili nasi przodkowie!

 

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *