Terenowy park tylko dla segwayów - Dania, Aarhus

Zwiedzanie na segwayu zdobywa coraz większe uznanie wśród turystów. Nie tylko tam, gdzie znajdziemy wąskie uliczki, jak we Włoszech czy Hiszpanii. W Danii powstał pierwszy na świecie park, który można zwiedzić tylko na segwayu.

Pierwszy na świecie, terenowy park wyłącznie dla ruchu na segwayach otwarto niedawno w Aarhus. Co ciekawe, to miniaturowa wersja słynnego Parku Narodowego Yellowstone w USA. Turyści mają zatem szansę przejechać się na dwukołowym sprzęcie w otoczeniu gór i wodospadów.

Wycieczka odbywa się jednak w specjalnie zbudowanej hali, a nie na otwartym powietrzu. Pomimo tego odczuwamy, jakbyśmy byli w prawdziwym Parku Yellowstone. Na turystów czeka ponad 64,5 tys. m powierzchni.

Jak tłumaczą właściciele parku, wizytą zainteresowani są nawet twórcy segwaya i zamierzają odwiedzić ich park. Dodają przy tym, że z terenową jazdą na segwayu lepiej radzą sobie panie. Podobno podchodzą do tego z większą ostrożnością, co ułatwia im szybszą naukę i opanowanie techniki jazdy.

Oddanie parku do użytku zostało poprzedzone wizytą przez duńską policję oraz Instytut Technologiczny. Nie ma więc obaw, że jakikolwiek element wycieczki może być niebezpieczny dla uczestników.