Select your Top Menu from wp menus
Podróż rozwodowa

Podróż rozwodowa

Śmierć małżeństwa
Malutkie pudełeczko a’la trumna na obrączki

Rozwód wcale nie musi kojarzyć się długimi sprawami sądowymi, czy innymi nieprzyjemnościami. W Holandii można rozwieść się w ciągu jednego weekendu, korzystając przy tym ze specjalnych pakietów rozwodowych w hotelach.

Jeden z amsterdamskich hoteli oferuje nieszczęśliwym parom ekspresowe rozwody hotelowe. Projekt ruszył wiosną tego roku i bardzo szybko zyskał w Holandii na popularności, gdzie co 3 para bierze rozwód. W ofercie dostajemy specjalny pakiet dla par, które chcą w przeciągu jednego weekendu zakończyć swoje małżeństwo.

Jak twierdzi sam pomysłodawca obiektu, nie sztuką jest przeprowadzenie rozwodu zgodnie z prawem. Coraz częściej liczy się bowiem czas i odpowiednia atmosfera. Warto zatem zadbać zawczasu, by rozwód można było miło wspominać. Dla par czeka w pokoju pożegnalny drink lub szampan, by w ten sposób życzyć sobie powodzenia na nowej drodze życia.

Nie bez znaczenia jest rola, jaką odgrywa sam personel, który pomaga w szybkim rozwodzie. Do dyspozycji specjalnych gości jest cała grupa specjalistów: notariusze, prawnicy, czy psycholodzy. W każdej chwili mogą także skorzystać z usług agenta nieruchomości. Zajmie się Many people of horoscope aquarius sign achieve the summits of fame, but many also become patients of lunatic asylums and it is difficult to draw a distinction between them. on sprawą rozwiązania wspólnego gospodarstwa domowego i poszukiwaniem nowych mieszkań.

Jeśli para stała się już rodzicami, w razie potrzeby możliwe jest także zorganizowanie weekendowej opieki nad dziećmi w postaci wykwalifikowanej opiekunki. Weekendowy pakiet rozwodowy kosztuje tu 2,5 tys. Wliczony jest w to pobyt w hotelu oraz wszelkie opłaty za wystawienie oficjalnych dokumentów rozwodowych, które byli już małżonkowie otrzymują później pocztą.

Rozwód to nie odpoczynek w SPA

Rozwód hotelowy nie ma nic wspólnego z wypadem do Spa, kończącym małżeństwo. Wygląda to bardziej jak zorganizowana konferencja z napiętym programem. Tuż po śniadaniu, które zaczyna się w sobotę o godzinie ósmej, para otrzymuje porady dot. opracowywania programu, co z krótkimi przerwami może się ciągnąć nawet do niedzielnego wieczoru. Najpierw specjaliści dokładnie wyjaśniają wszystkie aspekty organizacyjne i finansowe, a na koniec psychologowie przygotowują mentalnie rozwodników do nowego etapu życia.

Echtscheidingshotel, bo tak po holendersku nazywa się ten obiekt, nie ma stałego adresu. Włodarze hotelu chcą w ten sposób uniknąć demonstracji różnej maści fanatyków oraz oblężenia paparazzich, chcących zrobić zdjęcia rozwodowe prominentom. We wstępnej rozmowie wyjaśniają, czy rozwód hotelowy jest możliwy i wskazany, a następnie proponują dobre hotele w różnych miastach, z którymi mają podpisane umowy

Na specjalne zamówienie wykonywane są również malutkie pudełeczka na obrączki, przypominające trumny, które mają symbolizować całkowitą i nieodwracalną śmierć małżeństwa. Pomysłodawcy projektu przyznają, że otrzymują wiele zapytań z USA, Brazylii i innych krajów europejskich. Niestety jak na razie, cudzoziemcy nie mogą w Holandii uzyskać prawomocnego rozwodu. Zupełnie inaczej ma się sytuacja w Rumunii, gdzie tylko w tym roku biura podróży sprowadziły 3 tys. par z Włoch, które odbyły w Bukareszcie podróże rozwodowe.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 − 6 =