Select your Top Menu from wp menus
Znane nazwiska i ich prywatne wyspy. Zobacz, na co ich stać

Znane nazwiska i ich prywatne wyspy. Zobacz, na co ich stać

Luksusowy samochód czy ogromna rezydencja nie robi już na nikim wielkiego wrażenia. Jak więc najlepiej pokazać innym zasobność swojego portfela? Kupić sobie wyspę. To najnowsza moda wśród najbardziej rozpoznawalnych nazwisk na świecie. Zobacz 10 właścicieli najdroższych wysp na świecie.

10. Eddie Murphy – Rooster Cay Island, Bahamy

Eddie Murphy
Zaczynamy od znanego wszystkim aktora, Eddiego Murphy. Ponad 4 lata temu wszedł on w posiadanie niewielkiej wyspy na Bahamach. Na jej zakup wyłożył wówczas 15 mln dolarów. Dziś wartość wyspy szacowana jest na 75 mln dolarów. Jak widać, kupno wyspy to także świetna inwestycja. Rooster Cay Island położona jest blisko Nassau, co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną. Wyspa służy aktorowi i jego najbliższej wybrance życia jako swoista enklawa spokoju, gdzie nie docierają flesze aparatów i wścibscy paparazzi.

9. Mel Gibson – Mago Island

Mel Gibson private island

Odtwórca głównych ról w Walecznym Sercu oraz w Zabójczej także jest właścicielem wcale nie małego skrawka ziemi na oceanie. Mel Gibson również wyłożył na samym początku z kieszeni 15 mln dolarów. Wyspa na archipelagu Fidżi ma powierzchnię 2160 hektarów i jest jedną z największych, będących prywatną własnością. Co ciekawe, mieszkają na niej ludzie, a sam aktor nie zamierza ingerować w naturalne otoczenie wyspy. Jej obecna wartość opiewa na 600 mln dolarów.

8. Nicolas Cage – Leaf Cay

Niclas Cage private island

Aktor, reżyser i producent filmowy w jednym. Zaangażowanie w ponad 60 filmach przyniosło mu niebotyczne zyski. I dlatego właśnie stać go było na kupno Leaf Cay na Bahamach. Warta jest ona dziś 180 mln dolarów. Położona jest w sąsiedztwie innej prywatnej wyspy, należącej z kolei do przyjaciela Nicolasa, Johnnego Deepa. Na Leaf Cay wyrasta 19 budynków, włączając w to hotele. Znalazło się też miejsce na niewielkie lądowisko dla małych samolotów, strzeżoną przystań oraz kilka prywatnych plaż. Widać więc, że wyspa służy Nicolasowi jako źródło dodatkowych zysków. Co ciekawe, aktor stawia na ekologiczne rozwiązania. Wyspa zasilana jest wyłącznie energią słoneczną.

7.Shakira – Bonds Cay Island

Shakira private island

Kolejna gwiazda i kolejna wyspa na Bahamach. Tym razem mowa o jednej z najpopularniejszych piosenkarek muzyki pop. Shakira też ma swoją wyspę, choć jest tylko jej współwłaścicielką. Bonds Cay Island kupiła wraz piosenkarzem Pink Floyd, Rogerem Watersem oraz z Alejandro Sanzem, hiszpańskim piosenkarzem, kompozytorem i autorem tekstów. Wyspa ma charakter typowo komercyjny. Wymieniona trójka zbija kasę na ulokowanych na Bonds Cay butikowych hotelach, prywatnych plażach, luksusowych domkach, galeriach obrazów i 18 polach golfowych. 280 hektarów tej ziemi wycenianych jest obecnie na 140 milionów dolarów.

6.Bill Gates – Grand Bogue Caye

Bill Gates private island

Któż nie zna twórcy popularnych „okien”. On też może pochwalić się prywatnym skrawkiem ziemi na oceanie. I to nie byle jakim. Jego Grand Bogue Caye wyceniana jest na bagatela 56 bilionów dolarów i co najważniejsze jest największą wyspą w Belize. To niewielkie państewko leży tuż przy południowej granicy Meksyku, nad Morzem Karaibskim. Wyspa wygląda jak z bajki. Emanuje paletą kolorów od brzegu po lasy w głębi terenu. Posiada wyśmienite warunki do łowienia ryb słonowodnych.

Pages: 1 2

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *