Select your Top Menu from wp menus
Koniec libańskich sztuczek? Niekoniecznie. Wiemy, jak zdobyć bilet tańszy niż na lot.com

Koniec libańskich sztuczek? Niekoniecznie. Wiemy, jak zdobyć bilet tańszy niż na lot.com

Kupując przelot u narodowego przewoźnika przez jego libańską wersję strony lot.com, można było zaoszczędzić 45 zł na każdym bilecie. Działo się tak dlatego, że LOT nie pobierał opłaty transakcyjnej, która pojawiała się przy kupnie biletów na innych wersjach witryny. Linia jednak ukróciła ten proceder, zrównując opłaty do jednego poziomu w każdej z wersji swojego systemu rezerwacyjnego. Czy to koniec tańszych biletów? Zdecydowanie nie. Oto sprawdzony sposób, dzięki któremu zdobędziemy bilety tańsze niż na lot.com

Najtaniej przez porównywarkę (nowy sposób!)

W artykułach w kategorii „Złap okazję”, jako jedni z pierwszych i nielicznych, wskazywaliśmy Wam na konkretnych przykładach, jak zdobyć najtańsze bilety u Partnera naszego serwisu. Chodzi oczywiście o serwis Tripsta.pl. Na niektórych trasach Tripsta zdecydowała się w ogóle nie pobierać opłat transakcyjnych. Dla przykładu, takie sytuacje zaobserwowaliśmy, kupując bilety na rejsy AirFrance z Warszawy do Paryża. My jednak chcemy mieć bilety LOT-u, których cena jest niższa niż na lot.com.

Lot.com: WAW-BUD-WAW za 349,59

Serwisy sprzedające bilety lotnicze w internecie (tripsta.pl, esky.pl), pozwalają na przeszukiwanie ich systemów i baz danych przez rasowe porównywarki turystyczne (skyscanner.pl, momondo.com).

Zadaniem tych drugich jest wyłącznie przedstawienie wyników naszego wyszukiwania i przekierowanie ruchu na stronę dostawcy biletu. Porównywarki działają więc na takiej samej zasadzie, jak znane w Polsce serwisy ceneo.pl czy skapiec.pl: nie sprzedają, ale wyszukują, porównują i przekierowują do sklepu. To tam następuje właściwa transakcja, czyli w naszym przypadku zakup biletów lotniczych.

Okazuje się, że na Tripsta.pl wysokość opłaty transakcyjnej uzależniona jest od sposobu, w jaki trafiamy na ten serwis! Jeśli zdecydujemy się wejść na tripsta.pl, np. wpisując adres bezpośrednio do przeglądarki, to opłata transakcyjna będzie od kilku do kilkunastu złotych wyższa, niż gdybyśmy trafili tam, będąc przekierowanym przez porównywarkę.

Tripsta.pl: WAW-BUD-WAW za 335,99 zł

Wysokość opłaty uzależniona jest oczywiście także od przewoźnika i długości trasy. Czasami stanowi ona 10-15% wartości całego biletu, więc jest o co walczyć. Oto konkretny przykład, by lepiej zrozumieć działające tu mechanizmy.

Wybierzmy najpierw konkretny rejs LOT-u i daty. Najlepiej z bardzo dużym wyprzedzeniem i w okresie o niezbyt wysokim natężeniu ruchu lotniczego. Niech to będzie bezpośrednie połączenie z Warszawy do Budapesztu, z wylotem 12 marca 2012 roku i przylotem 4 dni później.

Tripsta przez Skyscanner: jeszcze tańszy bilet

Zakładamy, że rezerwację dokonujemy w warunkach, gdzie wszystkie wersje strony lot.com pobierają jednakową opłatę transakcyjną w wysokości 45 zł za pasażera (lub jej równowartość w USD np. na libańskiej wersji).

Na lot.com (polska wersja) znajdujemy taryfę First Minute, która obciąży nasze konto kwotą 349,59 zł (należność całkowita za loty w obie strony, za pasażera). Są to rejsy LO 535 (WAW-BUD, wylot 12:45, przylot 14:00 LT) oraz LO 534 (BUD-WAW, wylot 9:35, przyloty 10:45 LT).

Te same parametry wpisujemy w okienko wyszukiwarki bezpośrednio na Tripsta.pl. Identyczne rejsy kosztują tu nas łącznie 335,99 zł. Warto zauważyć, że 28 zł z tej kwoty stanowi opłata transakcyjna, a 3,40 zł za płatność kartą Visa lub Visa Electron, które na dobre zadomowiła się w portfelach Polaków.

Czytaj dalej: Jak uniknąć opłat dodatkowych na Tripsta.pl?

Pages: 1 2

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + 11 =