Select your Top Menu from wp menus
Wyspy Kanaryjskie, jakich nie zobaczysz gołym okiem

Wyspy Kanaryjskie, jakich nie zobaczysz gołym okiem

Teneryfa

Fotografie i materiały wideo mają to do siebie, że są jedynie imitacją rzeczywistości. Dlatego aby najlepiej poczuć pokazany na zdjęciach klimat, należałoby samemu wybrać się w to miejsce. Zupełnie inaczej jest z techniką „time-laps”. To metoda, polegająca na filmowaniu przez dłuższy okres czasu jednego miejsca, a następnie pokazaniu sekwencji w skróconym czasie. W rezultacie powstaje kompozycja przedstawiająca coś, czego nie można zobaczyć gołym okiem w rzeczywistości.

Najbardziej efektywne kompozycje „time-laps” powstają przy obserwacji najciekawszych zjawisk i walorów krajobrazowych kuli ziemskiej. Nie inaczej jest w przypadku filmu „El Cielo de Canarias” autorstwa Diego Lopeza. Poświęcił on miesiące, by pokazać absolutnie zapierający dech w piersiach obraz Teneryfy, pływającej w chmurach.

Film został wykonany na wysokości ponad 2 tys. m n.p.m. Dzięki temu możemy zobaczyć w oddali wulkan Teide, opływający w chmurach. Autorowi udało się uchwycić w obiektywie chyba wszystkie możliwe cienie, chmury, gwiazdy, kolory i unikalne krajobrazy Teneryfy. Magiczną kompozycję możemy oczywiście zobaczyć na poniższym materiale wideo. Autor zapowiedział kolejne części całego przedsięwzięcia.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *