Select your Top Menu from wp menus
Tallinn w środku wakacji: nocleg + przelot za 500 zł

Tallinn w środku wakacji: nocleg + przelot za 500 zł

Tallinn

Tallinn może poszczycić się w tym roku tytułem Europejskiej Stolicy Kultury. Dlatego tym bardziej warto odwiedzić estońską stolicę. Podpowiadamy Wam, jak zrobić to najniższym kosztem.

Dwa pełne dni wystarczą, by ze spokojem zwiedzić najciekawsze zakątki Tallina. Szukaliśmy zatem takich kombinacji, by w cenie 500 zł polecieć tam i z powrotem oraz spędzić dwie doby w hotelu. Przy okazji obalimy obiegową opinię, jakoby najtańsze bilety lotnicze oferował przewoźnik na swojej stronie internetowej.

Połączenie z Warszawy do stolicy Estonii (wylot 9, powrót 11 sierpnia) w cenie 347 zł w obie strony znajdujemy na Tripsta.pl. Rejsy wykonuje LOT, więc nie musimy martwić się, że na kolejnym etapie zainkasują od nas np. za bagaż rejestrowany, jak to ma miejsce w Ryanairze. Tripsta.pl pobiera do tego 28 zł opłaty serwisowej oraz 3-4 zł (w zależności od posiadanej karty płatniczej) opłaty transakcyjnej.

Co nas najbardziej zadziwia, końcowa cena (przy tej samej taryfie, datach i lotach) jest tu niższa niż na lot.com, a nie mówiąc już o esky.pl, który inkasuje dodatkowe 90 zł. Opłatę serwisową na Tripsta.pl możemy niemalże wyeliminować, stosując kod zniżkowy o wartości 20 zł. Można go otrzymać po zapisaniu się na newsletter serwisu. Dzięki temu końcowa cena biletu (przy płatności kartą Visa lub Visa Electron) wynosi 358 zł (347 + 28 + 3 – 20).  Cenę można jeszcze bardziej obniżyć, jeśli tylko uda się nam jako pierwsza osoba upolować kod zniżkowy, który Tripsta publikuje codziennie na swoim facebookowym profilu. Jego wartość może w niektórych przypadkach stanowić połowę ceny biletu.

Porównanie cen biletów lotniczych na trasie Warszawa-Tallinn
Porównanie cen w trzech serwisach. Stan na 8 czerwca

Warto przeczytać: Tallińska uczta kulturalna. Co warto zobaczyć?

Za mniej niż 400 zł w obie strony znajdziemy na Tripsta.pl bilety na tą trasę w następujących kombinacjach kalendarzowych (stan na 8 czerwca, bez opłat serwisowych i transakcyjnych):

  • za 395 zł:
    lipiec (wylot-powrót): 5-7, 5-13, 6-9, 7-9
  • za 347 zł:
    sierpień: (wylot-powrót) 9-11, 9-17, 9-18, 14-22, 16-22
  • za 298 zł:
    sierpień: (wylot-powrót) 14-24, 14-25, 16-18, 16-24, 16-25
Cena biletu Warszawa-Tallinn na Tripsta.pl
kliknij, aby powiększyć

Niestety kombinacji dwudniowych nie zostało zbyt wiele. Absolutnym rarytasem na tej trasie są bilety w cenie 298 zł. W większości przypadków zmusza nas ona jednak do pobytu przynajmniej 8 dniowego, co w rezultacie przekłada się na wyższe koszty całej podróży. W takiej sytuacji warto pomyśleć o zwiedzaniu całej Estonii. Oprócz Tallinna swoimi urokami zachwycają Parnu, Tartu oraz Narva na północnym-wschodzie kraju. Relację z pobytu redakcji portalu TravelAdvisor.pl w Estonii możecie przeczytać w artykule pt.: Estonia – paleta kontrastów.

Wracając do propozycji taniego pobytu w Tallinie, do szczęścia brakuje nam jeszcze noclegu w rozsądnej cenie. Wybraliśmy hotel, który charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny, a na lokalizację trudno narzekać.

Cena noclegu w hotelu Go Hotel Shnelli
kliknij, aby powiększyć

To 3-gwiazdkowy Go Hotel Shnelli, którego ofertę dla dwóch osób, na dwie doby w cenie 75 euro, znaleźliśmy w serwisie skoosh.com.

Po przewalutowaniu otrzymujemy kwotę ok. 300 zł, czyli 150 zł za osobę. Jeśli dorzucimy do tego bilet w cenie 358 zł, to dwudniowy pobyt w Tallinie dla jednej osoby odchudzi nasz portfel o ok. 500 zł. W cenie hotelu nie jest wliczone śniadanie. Jednak w Tallinie można znaleźć hotele o niższym standardzie lub hostele, których cena będzie niższa. Nadwyżkę można przeznaczyć na jedzenie. W ten sposób koszt naszej podróży (łącznie z posiłkami) powinien zmieścić się w przedziale 500-600 zł od osoby.

 

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seven + 2 =