Select your Top Menu from wp menus
Pozwał biuro podróży za brak zwierzyny

Pozwał biuro podróży za brak zwierzyny

Bo słońce za mocno grzało, bo piasek na plaży nie nadawał się do lepienia babek. Absurdalnym reklamacjom nie widać końca. Tym razem polskiemu turyście brakowało zwierzyny na wakacjach w Afryce tak bardzo, że postanowił za to obwinić biuro podróży.

Zdawałoby się, że już nic nie przebije absurdalnych reklamacji na zbyt grzejące słońce, czy ciążę córki spowodowaną obecnością spermy w hotelowym basenie. A jednak. Tym razem absurdalność reklamacji polskiego turysty zdobyła rozgłos w zagranicznych mediach. I to nie byle jakich. O całym wydarzeniu napisał Reuters, jedna z najbardziej znanych i największych na świecie agencji prasowych. Wstyd zatem podwójny.

Myśleliście kiedyś o strzelaniu do słonia, jako jednej z atrakcji podczas pobytu na Safari? Nie? My też nie. Za to nasz rodak, niejaki Waldemar I., zapragnął zapolować na słonia. Umożliwiło mu to biuro podróży Jaworski Jagdreisen – niemiecki organizator wycieczek łowieckich na czarny ląd.

Podróż do Zimbabwe kosztowała go 10 tys. dolarów. W cenie zagwarantowana była odpowiednia ilość zwierzyny łownej,  na którą turysta będzie mógł polować. Waldemar I. słonia jednak w Zimbabwe nie znalazł. Dlatego też żądny śmierci największego, lądowego ssaka ziemskiego udał się do biura podróży z reklamacją. Organizator wycieczki, w ramach rekompensaty, wysłał polskiego turystę za darmo na kolejne safari, gdzie Waldemar I. miał więcej szczęścia. Mimo to postanowił on pozwać Jaworski Jagdreisen do niemieckiego sądu i zażądać 130 tys. dolarów rekompensaty.

Rozprawa sądowa już w najbliższy wtorek, 15 lutego. O postanowieniu sądu na pewno nie omieszkamy Was poinformować.

źródło: Reuters

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 3 =