Select your Top Menu from wp menus
Top 5 najlepszych miejsc w Polsce na deskę

Top 5 najlepszych miejsc w Polsce na deskę

esktremalne sporty narciarskie
foto: planetxau / flickr.cm

„Wsiąść do pociągu byle jakiego…”? Nie tym razem. W zimie kierujemy się tam, gdzie ośnieżone szczyty pozwalają na snowboardowe szaleństwa. Przedstawiamy top 5 najlepszych miejsc w Polsce na deskę.

Polska może poszczycić się 65 kolejami linowymi i ponad 700 wyciągami narciarskimi, a liczby te rosną z roku na rok. Nowe ośrodki wyrastają w całym kraju jak grzyby po deszczu. Narciarstwo i snowboard można, wbrew pozorom, uprawiać nie tylko na południu, ale także w Polsce centralnej, a nawet na północy.

Amatorzy szaleństw na desce mogą wybierać wśród stoków i tras o różnym stopniu trudności. Te łatwiejsze znajdują się na przykład w Białce Tatrzańskiej. Są więc idealne dla rodzin z dziećmi. Nieco trudniejsze znajdziemy w Jaworzynie Krynickiej lub Ustrzykach Dolnych, a zaawansowane, dla wprawnych i zarazem wymagających narciarzy i snowboardzistów, mieszczą się w Zakopanem.

Warto wiedzieć, że polskie stoki są ewenementem na skalę europejską, ponieważ nie tylko są sztucznie naśnieżane i ratrakowane, ale też w większości oświetlone. Po godzinie 16.00 większość tras europejskich jest już zamknięta. W Polsce zaś zabawa dopiero się rozkręca. Wyciągi często czynne są aż do godziny 22.00.

1. Zakopane – Nosal i Kasprowy Wierch

Nosal I to bardzo trudny wyciąg krzesełkowy dla zaawansowanych. Sztucznie ośnieżony, oświetlony, z serwisem narciarskim i wypożyczalnią. Przy wyciągu działa też gastronomia. Początkujący nie muszą się obawiać – dla nich przygotowano łatwą, 30 metrową trasę, zwaną Nosal II.

  • godziny otwarcia: 10:00 – 18:00;
  • ceny w okresie grudzień – luty wahają się od: 1,50 do 4 zł za przejazd;

Królem wyciągów w Zakopanem jest oczywiście Kasprowy Wierch. Tutaj znajdziemy znakomite warunki do uprawiania naszego ulubionego sportu. Oprócz kolei kabinowej funkcjonującej przez cały rok, narciarze i snowboardziści do dyspozycji mają dwie koleje krzesełkowe w Kotłach Goryczkowym i Gąsienicowym.

  • koszt przejazdu koleją linową w sezonie to wydatek 32 zł;
  • rozkład jazdy;

2. Białka Tatrzańska – Bania, Kaniówka, Kotelnica

To najlepsze miejsce dla rodzin z dziećmi. Znajduje się tam wszystko, czego snowbordziście potrzeba do szczęścia: miejsca noclegowe, wypożyczalnie, szkoły narciarskie, a nawet baseny termalne.

3. Wisła – Stożek

Stożek to jeden z najważniejszych szczytów otaczających perłę Beskidów – Wisłę. Na jego północno – wschodnim zboczu usytuowany jest Ośrodek Narciarski Stożek, który jest wymarzonym miejscem dla narciarzy i snowboardzistów o różnych stopniach wtajemniczenia. Urozmaicone trasy pozwalają rozkoszować się wspaniałymi widokami ze szczytu, a przy dobrej pogodzie można ze szczytów podziwiać panoramę samych Tatr.

Od sezonu 2004/2005 trasy ośrodka obsługuje 2-osobowy wyciąg krzesełkowy. Tutaj też znajduje się bezpłatny raj dla snowboardzistów: snowpark z railami oraz skoczniami.

  • godziny otwarcia: od 8:00 do zmroku;
  • karta terminowa to wydatek od 35 zł za dwie godziny do 280 zł za 7 dni;
Pages: 1 2

About The Author

Related posts

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Top 5 najlepszych miejsc w Polsce na deskę"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Edyta
Gość
Edyta
6 lat 9 miesięcy temu

hehe każdy by napisał subiektywny ranking – to normalne, bo dla każdego liczy się co innego. I miejsce dla amatorów szalenstw a II dla rodzin z dziećmi to akurat dobry pomysł.

aleherbatadobra
Gość
aleherbatadobra
6 lat 9 miesięcy temu

Ja polecam Kasprowy Wierch byłem z kuzynem.

helios
Gość
helios
6 lat 9 miesięcy temu

nie trochę, a nawet bardzo subiektywne TOP 5. z pewnością są lepsze i gorsze miejsca, od tych wymienionych

Marcin
Gość
Marcin
6 lat 10 miesięcy temu

wszystko super tylko na jakiej podstawie ustawilas ten ranking?;)

Luke
Gość
Luke
6 lat 10 miesięcy temu

Witam, dla sprostowania dla czytelników – w Zakopanem jest świetny stok dla wymagających narciarzy i snowboardzistów na Harendzie – zerknijcie sami: http://harendazakopane.pl/

Pozdrawiam, Lukasz.

wpDiscuz