Select your Top Menu from wp menus
Jak podłączyć się do świata?

Jak podłączyć się do świata?

Na całym świecie spotkać możemy aż 13 standardów wtyczek elektronicznych oznaczonych literami od A do M oraz 16 różnych napięć i częstotliwości zasilania. Czy poradzi sobie z tym jedna przejściówka? Specjalnie dla Was testom poddaliśmy kompaktowy adapter Skross.


Gdybyśmy chcieli kupić kilka różnych wtyczek i przejściówek, to wydalibyśmy fortunę i z pewnością ograniczyli wolne miejsce w walizce. Na rynku pojawił się ostatnio nowy adapter firmy Skross, który umożliwia podłączenie urządzeń do gniazd o różnym napięciu i zasilaniu w ponad 150 krajach. Jako że w sklepach dostępne są przeważnie proste i nie zawsze solidnie wykonane przejściówki mało znanych producentów, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej nowemu produktowi Skrossa. Testowany i recenzowany przez nas model to SKROSS World Travel Adapter 2 z ładowarką USB.

Specyfikacja techniczna

World Travel Adapter 2 pozwala na podłączenie urządzeń o zasilaniu od 110 do 220 V przy maksymalnej mocy od 650W do 1300W. Warto więc wcześniej sprawdzić jaką moc i zasilanie posiada urządzenie, które chcemy ze sobą zabrać. Z kolei ładowarka USB posiada napięcie wyjściowe 5.0 VDC / 1000mA max. oraz zasilanie 100 – 240 VAC~ 50-60 Hz przy maksymalnej mocy 200 mA. Urządzenie waży 0,145 kg (14 dekagram) i posiada wymiary 64mm X 55mm X 69mm

Pierwsze wrażenie

Adapter SKROSS przyszedł do nas w czerwono – srebrnym pudełku. W środku znajduje się mała instrukcja, również w języku polskim. Może ona być z resztą mało potrzebna, gdyż jak się później okaże, adapter jest niezwykle łatwy w obsłudze. Do zestawu dołączone jest także eleganckie etui do przechowywania urządzenia.

Wykonanie

SKROSS World Travel Adapter 2 został zaprojektowany i skonstruowany w Szwajcarii. Jakość wykonania nie pozostawia absolutnie nic do życzenia. Adapter jest mały i lekki – jego obecność w walizce jest prawie niezauważalna. Urządzenie posiada cztery różne wejścia, umożliwiające podłączenie do kontaktów m.in w Australii, Chinach, UK, Europie, USA czy Ameryce Południowej (pełny wykaz krajów).

Konstrukcja urządzenia jest oparta na systemie wysuwanych bolców. Aby wysunąć jedną z wtyczek należy zwolnić wcześniej przycisk bezpieczeństwa. Blokuje on również wysunięcie jednocześnie drugiej wtyczki, co mogłoby spowodować zwarcie – takiego rozwiązania na próżno szukać w innych przejściówkach. Jeśli nie wysuniemy wtyczki do samego końca, adapter nie zadziała. W urządzenie wbudowany jest również bezpiecznik. Elementy te zapewniają użytkownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Przydatnym dodatkiem jest również dioda, która sygnalizuje wskaźnik naładowania.

Ładowarka USB

Do zestawu dołączona jest także ładowarka z dwoma wejściami USB. Niezwykle przydatna w sytuacji, kiedy posiadamy np. odtwarzacz MP3 z wbudowanym akumulatorem zasilanym przez porty USB. Co ciekawe, w tym samym czasie mogą być ładowane aż dwa urządzenia o natężeniu 1000mA, a sama ładowarka może być używana niezależnie od adaptera.

Ocena

SKROSS World Travel Adapter 2 to kompaktowe urządzenie, które raz na zawsze rozwiązuje problemy kilku różnych przejściówek. Adapter Skross to solidnie wykonane urządzenie właściwe dla Szwajcarskiej jakości, idealnie sprawdzające się w podróży. Goście zza granicy nierzadko zapominają o zabraniu ze sobą odpowiednich przejściówek. Dlatego będzie on również dobrym rozwiązaniem na wyposażeniu obiektów noclegowych. Z powodzeniem urządzenie sprawdza się także na pokładach samolotów.

Zalety:
– wysoka jakość wykonania
– dożywotnia gwarancja (z wyjątkiem bezpiecznika; na ładowarkę USB 2 letnia gwarancja)
– wysoki poziom bezpieczeństwa
– kompaktowość

Wady:
cena

W Polsce dostępne są także inne modele adapterów Skross, godne uwagi każdego turysty:

foto: skross.com.pl
tekst: Kamil Newczyński

About The Author

Related posts

6 Comments

 1. kris

  Muuniek – trochę pomyliłeś Volty z Watami:) Do tego urządzenia możesz podłączyć odbiorniki do 1300W. Jest jeszcze jeden model WTA3 i z nim chodzą urządzenia do 2500W – spokojnie lokówkę podłączysz:)

  Reply
 2. muuniek

  jak na przejsciowke do 240V to bardzo drogie cacko, 189zł? nie podłącze ani czajnika, ani wiekszej suszarki bo one maja zazwyczaj 250V

  Reply
 3. Katarzyna

  Bardzo przydatna przejściówka. Dostałam w prezencie telefon zakupiony w Anglii, trochę się przestraszyłam, że będę musiała kupować nową ładowarkę do telefonu, ponieważ polskie i angielskie wtyczki różnią się od siebie. Ale dzięki tej przejściówce problem został rozwiązany. Przejściówka została bardzo dobrze wykonana z trwałego materiału, jest łatwa w użytkowaniu, Polecam.

  Reply
 4. małgorzata

  Rzeczywiscie, adapter dużo lepszej jakości niż te z którymi spotykałam się do tej pory. Poręczny i bardzo czytelny w obsłudze. Udało mi się go nabyć już jakiś czas temu i choć trochę zainwestowałam ( sparzyłam się na kilku tańszych odpowiednikach), mam wrażenie że posłuży mi bardzo długo.

  Reply

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *